صنعاء خطاب به ائتلاف سعودی: هزینه صلح بسیار کمتر از هزینه جنگ است
سرویس بین الملل - فرمانده نیروهای مسلح یمن به ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی هشدار داد که هزینه صلح بسیار کمتر از هزینه جنگ است.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - مهدی المشاط فرمانده نیروهای مسلح و رئیس شورای عالی سیاسی این کشور شامگاه امروز پنجشنبه هشدار داد که نیروهای مسلح یمن، در کمین تمام کسانی هستند که در پی غارت این کشور هستند.

المشاط با بیان اینکه نیروهای مسلح یمن پایان دشمنان را رقم خواهند زد، گفت: ما در موضع دفاع از کشورمان قرار داریم و فقط برای کسانی خطر به حساب می آییم که علیه کشور ما توطئه می کنند.

وی ادامه داد: ملت ما باید بداند که دشمن در همه زمینه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ما را هدف قرار می دهد. لذا وظیفه ماست که در همه زمینه ها با آن مقابله کنیم.

شبکه خبری المسیره به نقل از المشاط گزارش داد، دشمن تحت عناوین فرقه ای، مذهبی و نژادی دست به تحرکاتی می زند، ولی ما بر روی آگاهی ملت خود حساب باز کرده ایم.

وی با تأکید بر اینکه طرح آمریکا در راستای ضربه زدن به ملی گرایی است، در پایان خاطر نشان کرد: همه باید از استقلال و تمامیت ارضی یمن، دفاع کنند. بار دیگر به کشورهای متجاوز توصیه می کنیم که هزینه صلح بسیار کمتر از هزینه جنگ است.

پیش از این نیز، المشاط تأکید کرد که امسال برای یمن، سال پیروزی خواهد بود. وی با بیان اینکه عملکرد عالی نهادهای امنیتی و نظامی یمن، تمامی محاسبات دشمن را به هم ریخت، تصریح کرد: به فضل خدا و آگاهی و ایستادگی ملت یمن، تمامی توطئه های دشمنان نقش بر آب شد.

این فرمانده یمنی با اشاره به اینکه نیروهای یمنی موفق به آزادی و استقلال مردم این کشور خواهند شد، خاطر نشان کرد، به فضل خدا و فرماندهی یمن و تلاش نیروهای این کشور، جهان با دیده تعجب و افتخار به مردم یمن نگاه می کند.

المشاط با تأکید بر اینکه دشمن احساس ناکامی می کند، گفت: ما نیز تلاش خواهیم کرد حق مردم خود را در آزادی، استقلال و حاکمیت کامل، پس بگیریم. با ایستادگی، ثابت کردیم که جمهوری یمن، باقی خواهد ماند و هیچ قدرتی در جهان نمی تواند آن را از نقشه محو کند.

وی با بیان اینکه یمن همه تلاش خود را برای توسعه توانمندی نیروهای مسلح خود به کار خواهد بست، تصریح کرد: تبلیغ، دروغ و سیاه نمایی، سلاح ائتلاف در این جنگ است. ما برای عملیات نظامی هم آمادگی داریم.

عربستان سعودی به همراه امارات و چند کشور عربی و با حمایت آمریکا و کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی از فروردین ۱۳۹۴ جنگ همه جانبه ای علیه ملت یمن آغاز کردند، ولی هنوز نتوانسته اند اهداف خود را محقق کنند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط