کام تلخ شهروندان انگلیس با دور تازه اعتصابات خطوط ریلی

کام تلخ شهروندان انگلیس با دور تازه اعتصابات خطوط ریلی

۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۵ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - اعتصابات خطوط ریلی در انگلیس در فصل تابستان و افزایش سفرها موجب نارضایتی شهروندان این کشور شده است.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - هزاران خدمه و راهبر قطار روز شنبه در انگلیس به دلیل حقوق پایین و شرایط کاری دشوار دست به اعتصاب زدند و این موجب به هم خوردن خدمات در بسیاری از نقاط این کشور شد.

 به نوشته وبگاه شبکه خبری «دویچه وله» اعتصاب ۲۴ ساعته خدمات ریلی را در مسیرهای اصلی از جمله بین لندن، اسکاتلند و ولز و همچنین قطارهای شهری اطراف پایتخت متوقف کرد.

این در حالی است که مسافران انگلیسی پیش از این شاهد نیز تابستانی پر از هرج و مرج سفر به دلیل لغو پروازها و تاخیرهای طولانی در فرودگاه ها و بنادر بوده اند.

اعتصاب روز شنبه موجب آشفتگی مسافران و هواداران فوتبال شد که برای سفر ودیدن مسابقات به شبکه ریلی متکی هستند. سفرهای ریلی در انگلیس هنوز به طور  مناسب بهبود نیافته و تعداد سفرهای قطاری که سالانه انجام می شود به بیش از نیمی از قبل از شیوع ویروس کرونا کاهش یافته است.

 

کام تلخ شهروندان انگلیس با دور تازه اعتصابات خطوط ریلی

 

در این میان، اکنون که دولت یارانه ها را برای کمک به حفظ بنگاه ها در طول قرنطینه برداشته ، بسیاری از شرکت های ریلی می گویند که چاره ای جز کاهش هزینه ها و کارکنان ندارند. اتحادیه ها همچنین دولت محافظه کار انگلیس را متهم می کنند که  شرکت های ریلی  که عمدتاً مالکیت خصوصی دارند اما به شدت تحت نظارت هستند، از ارائه پیشنهاد پرداخت بهتر جلوگیری می کند.

«میک ویلان» دبیرکل اتحادیه راه آهن انگلیس گفت: «شرکت ها گفته اند که نمی توانند یا نمی خواهند اعضا را افزایش دهند. آنها دولت را مقصر می دانند. در حالی که دولت می گوید این به اپراتورهای قطار بستگی دارد. بنابراین ما در وضعیت بغرنج گرفتار شده ایم.»

کام تلخ شهروندان انگلیس با دور تازه اعتصابات خطوط ریلی

 

به نوشته این وبگاه، انگلیس در ماه های اخیر شاهد هرج و مرج شدید مسافرتی بوده است. فرودگاه ها و خطوط هوایی اولین بخش هایی بودند که با تقاضای ناگهانی سفرهای هوایی دست و پنجه نرم کردند و این باعث تاخیرهای طولانی در فرودگاه ها و لغو هزاران  پرواز شد. این آشفتگی از آن زمان به دیگر کشورهای اروپایی از جمله آلمان سرایت کرده است. با شروع تعطیلات تابستانی در ماه گذشته، مسافرانی که انگلیس را با کشتی ترک می کردند به دلیل مشکلات در مرز با تاخیرهای طولانی مواجه شدند.

در طول دو ماه گذشته، هزاران نفر از نظافتچی ها و کارکنان تعمیر و نگهداری راه آهن مجموعه ای اعتصابات یک روزه را برگزار کردند. اعتصاب های بیشتر در بخش ریلی برای روزهای آینده برنامه ریزی شده است و همراه با اعتصاب کارکنان اتوبوس و مترو در لندن، پیش بینی می شود که  حمل و نقل عمومی در لندن فلج شود.

با تداوم موج اعتصابات کارگری در انگلیس، کارکنان بخش پست این کشور نیز از برنامه خود برای پیوستن به اعتصابات اعتراضی اخیر این کشور علیه مشکلات اقتصادی و معیشتی خبر دادند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط