درخواست سازمان های بین المللی از بحرین برای آزادی فعال حقوق بشر
سرویس بین الملل - پانزده سازمان بین‌المللی حقوق بشری از پادشاه بحرین برای آزادی یک فعال حقوق بشر و مخالف رژیم آل خلیفه به دلیل وخامت حال وی، درخواست کردند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - ۱۵ سازمان بین المللی حقوق بشری از جمله دیده بان حقوق بشر در نامه ای به «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین خواستار آزادی «عبدالجلیل السنکیس» شدند.

در نامه این سازمان های حقوق بشری آمده است که السنکیس (۶۰ ساله) که از مدت زمان طولانی دست به اعتصاب غذا زده است، به دلیل محرومیت از درمان مناسبت با وضعیت بد جسمانی مواجه است.

به نوشته روزنامه «القدس العربی»، «مایکل پیج» معاون مدیر بخش خاورمیانه ای دیده بان حقوق بشر گفت : «شرم آور است که مسئولان بحرینی دکتر عبدالجلیل السنکیس را از مراقبت های پزشکی فوری محروم کرده و علاوه بر آن وی را از ۱۲ سال پیش به صورت ظالمانه زندانی و به حبس ابد محکوم کرده اند.»

وی افزود که دولت بحرین بایستی فورا برای درمان السنکیس اجازه دهد.

این سازمان ها همچنین بر ضرورت آزادی فوری و بی قید و شروط السنکیس تأکید کردند.

دکتر عبدالجلیل السنکیس استاد دانشگاه بحرین و فعال حقوق بشر و وبلاگ نویس تا سال ۲۰۱۱ بود که به دلیل شرکت در اعتراضات بازداشت شد.  السنکیس به اتهام تلاش برای سرنگون کردن رژیم آل خلیفه به حبس ابد محکوم شده است.

وی از عوارض ابتلا به بیماری های  کم خونی و تنگی نفس رنج می برد. او در سنین کودکی دچار فلج اطفال شده و بایستی از عصا استفاده کند و با درد شدید در ناحیه سینه و کرختی انگشتان و لرزش دست مواجه است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط