توفان شدید و رانش زمین باعث تخلیه هزار خانه در ژاپن شد

توفان شدید و رانش زمین باعث تخلیه هزار خانه در ژاپن شد

۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۹ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - اداره هواشناسی ژاپن از وقوع طتوفان استوایی در برخی مناطق از جمله توکیو خبر داد و نسبت به احتمال وقوع سیل و رانش زمین در بخش‌هایی از این کشور هشدار داد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - به  گزارش گروه بین الملل وقوع توفان استوایی «مئاری» در جزیره «هونشو» در  ژاپن منجر به بارش باران های شدید در منطقه و ترک اجباری هزاران نفر از خانه های خود شد.

به نوشته روزنامه «گاردین» اداره هواشناسی ژاپن  روز شنبه اعلام کرد که توفان مئاری بعد ازظهر شنبه در استان «شیزوئوکا» در جنوب غربی توکیو وزید و باران های شدید ناگهانی و بادهای شدید را موجب شد و هشدارهایی درباره رانش زمین و سیل را به همراه داشت.

بر اساس این گزارش، به بیش از ۷۲۰۰۰ نفر در شهر «شیزوئوکا» گفته شد که به دلیل رانش احتمالی زمین منطقه را تخلیه کنند. مئاری که بادهای پایدار تا ۴۵ مایل در ساعت را به همراه داشت، از «شیزئوکا» با سرعتی در حدود ۱۲ مایل در ساعت حرکت کرد.

انتظار می رود این توفان قبل از حرکت به سمت شرق به سمت شمال ادامه یابد و تا اوایل یکشنبه بر فراز اقیانوس آرام بچرخد. هم اینک اداره هواشناسی ژاپن هشدار امواج بلند در مناطق ساحلی برای توکیو و مناطق مجاور صادر کرده است. مقامات همچنین نسبت به نزدیک شدن به رودخانه ها هشدار داده اند، زیرا ممکن است سطح آب به طور ناگهانی افزایش یابد.

انتظار می رود بارش در توکیو و مناطق شمال شهر تشدید شود. اداره هواشناسی هشدارهای مربوط به بروز سیل، وزش باد شدید و بارندگی شدید را برای توکیو صادر کرد. رسانه های ژاپنی همچنین از بالا آمدن خطرناک آب رودخانه ها تا سطح پل های روی آن ها  خبر دادند.

این در حالی است که ژاپن در میانه تعطیلات تابستانی است و مردم در حال سفر هستند، اگرچه اینک برخی مجبور به لغو یا تغییر برنامه های خود شده اند. یک جشنواره  موسیقی در ژاپن که یک هفته پیش در در شرق توکیو آغاز شد، روز پایانی رویداد را لغو کرد. شرکت هوایی «نیپون ایرویز» برخی از پروازهای خود را در واکنش به توفان لغو کرد. خدمات قطار های تندرو به تاخیر افتاد بخش هایی از بزرگراه «تومی» که توکیو را به ناگویا متصل می کند، به دلیل بارش شدید باران  به طور موقت مسدود شد.

شمال ژاپن اخیراً بارندگی های شدیدی داشته و نگرانی ها در مورد رانش زمین افزایش یافته است. پیش بینی می شود که بارندگی تا اوایل روز یکشنبه در منطقه توکیو کاهش یابد و سپس به شمال شرق ژاپن برسد.

 

توفان شدید و رانش زمین باعث تخلیه هزار خانه در ژاپن شد

توفان شدید و رانش زمین باعث تخلیه هزار خانه در ژاپن شد

توفان شدید و رانش زمین باعث تخلیه هزار خانه در ژاپن شد

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط