ضارب سلمان رشدی به اقدام قتل متهم شد -  هادی مطر اظهار بی گناهی کرد
سرویس بین الملل - هادی مطر، ضارب سلمان رشدی نویسنده کتاب آیات شیطانی در دادگاه به اقدام به قتل درجه دوم متهم شد و او در برابر این اتهام اظهار بی‌گناهی کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از همشهری - گاردین هادی مطر مرد متهم به چاقو زدن به سلمان رشدی، نویسنده کتاب آیات شیطانی در یک فستیوال ادبی در غرب ایالت نیویورک در هنگام حضور در دادگاه در روز شنبه در برابر اتهامات به اقدام به قتل و جرح اظهار بی گناهی کرد.

جیسون اشمیت، دادستان منطقه هادی مطر ۲۴ ساله را متهم کرد که اقداماتی عامدانه انجام داده است تا در موقعیتی قرار گیرد که به رشدی آسیب بزند، از جمله یک بلیط ورودی به مراسمی که نویسنده در ان صحبت می کرد، تهیه کرده ست و یک روز زودتر با یک کارت شناسایی تقلبی به محل وارد شده است. اشمیت مدعی شد: «این یک حمله هدفمند، با قصد قبلی و از روی طرح و نقشه به رشدی بود.»

ناتانیل بارون، وکیل تسخیری مطر شکایت کرد که مقامات مدت بیش از حدی را پیش از حاضر کردن او در حضور قاضی معطل کرده اند و در این مدت او را در بازداشتگاه پلیس ایالتی به یک نیمکت بسته بودند. بارون گفت: «او واجد این حق اساسی است که بی گناه انگاشته شود.»

یک وکیل مطر اظهار بی گناهی او در جلسه مختصر دادگاه در روز شنبه اعلام کرد که مطر با لباس سیاه و سفید زندان در آن حضور داشت، در حالیکه دستهایش از جلو دستبند زده شده بود.

قاضی دستور داد که مطر بدون امکان وثیقه گذاری در بازداشت بماند.

دادستانان قبلا مطر ساکن شهر فیرویو در ایالت نیوجرسی را به یک فقره اقدام به قتل درجه دوم برای چاقو زدن به رشدی و یک فقره اقدام به جرح درجه دوم به مردی که در روی صحنه در زمان حمله در روز جمعه حاضر بود، متهم کرده اند.

اقدام به قتل که مورد جدی تری است، در صورت محکومیت متهم می تواند بر اساس قوانین نیویورک به حکم زندان برای حداکثر تا ۲۵ سال زندان بینجامد.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط