تصاویر  -  افزایش شمار مفقودین ایرانی در ارمنستان  -  ادامه عملیات نجات در ایروان؛ مرگ 6 نفر تأیید شد
سرویس بین الملل - مقامات ارمنستان از مفقود بودن چهار شهروند ایرانی در جریان حادثه انفجار در مرکز خرید در ایروان پایتخت ارمنستان خبر دادند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از همشهری - به دنبال انفجار روز یکشنبه در شهر «ایروان» پایتخت ارمنستان و ادامه عملیات نجات، مقام های این کشور به شمار بیشتری از افراد ناپدید شده از جمله چند شهروند ایرانی اشاره کردند.

خبرگزاری «آرمنا پرس» دوشنبه شب به وقت تهران گزارش داد که عملیات اطفای حریق، جستجو و نجات در مرکز خرید «سورمالو» در ایروان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، عملیات اطفای حریق در چهار نقطه انجام می شود. بر اثر  آتش سوزی و انفجار ۲۱ نفر از جمله مفقود چهار شهروند ایرانی و یک تبعه روسیه کماکان مفقود هستند. مرگ ۶ شهروند ارمنستانی نیز تایید شده است. 

تصاویر  -  افزایش شمار مفقودین ایرانی در ارمنستان  -  ادامه عملیات نجات در ایروان؛ مرگ 6 نفر تأیید شد

«آرمن پامبوخچیان» وزیر شرایط اضطراری ارمنستان از تلاش نیروها برای انجام کامل عملیات اطفای حریق  خبر داد. «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان نیز امروز از محل حادثه بازدید کردند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان نیز روز دوشنبه این حادثه تلخ را تسلیت گفت. سفارت جمهوری ایران در ایروان به خانواده های جان باختگان انفجار در مرکز خرید سورمالو تسلیت گفت و برای خانواده ها، بازماندگان و مجروحان این حادثه ناگوار صبر، شکیبایی و بهبودی سریع آرزو کرد.

رسانه های ارمنستانی روز یکشنبه از اوضاع ناآرام در شهر«ایروان» پایتخت این کشور به دنبال دریافت هشدار انفجار بمب در مناطق مهم این شهر خبر دادند.

به گزارش وبگاه «رادیو ارمنستان» ساعت ۴:۴۶ بعد از ظهر به وقت محلی مرکز ملی مدیریت بحران ارمنستان اطلاعاتی در مورد وجود مواد منفجره در تمام ایستگاه های مترو، تاسیسات مهم نظامی و غیرنظامی، همه مراکز خرید، باغ وحش و کلیسا دریافت کرد.

به دنبال این حادثه تمام این مراکز تخلیه شدند و نیروهای متخصص و سگ های آموزش دیده به محل های مشخص شده اعزام شدند. تاکنون گزارشی از وقوع انفجار در پایتخت ارمنستان منتشر نشده است.

وبگاه شبکه خبری «الجزیره» نیز نوشت، وزارت امور بحرانی ارمنستان پس از دریافت گزارش ها مبنی بر کارگذاری مواد منفجره در ایستگاه های مترو، فعالیت مترو در ایروان را متوقف و مسافران را خارج کرد.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط