پوتین از سلاح های صادراتی (برتر) روسیه سخن می گوید

پوتین از سلاح های صادراتی (برتر) روسیه سخن می گوید

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز دوشنبه گفت روسیه آماده فروختن سلاح‌های پیشرفته به متخدان در سراسر جهان و همکاری در توسعه فناوری نظامی است.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از همشهری - رویترز  پوتین گفت روسیه روابط محکمش با کشورهای آمریکای لاتین، آسیا و آفریقا را مغتنم شمرده و آماده است مجموعه کاملی از سلاح ها از سلاح های کوچک تا وسائل زرهپوش، توپخانه، هواپیمای تهاجمی و پهپاد را به متحدانش عرضه کند.

او گفت: «تقریبا همه این سلاح ها بیش از یک بار در عملیات جنگی واقعی به کار رفته اند.»

پوتین گفت پیشنهاد روسیه شامل سلاح های با دقت بالا و روبات ها جنگی هم می شود که «بسیاری از آنها سال ها یا شاید دهه ها از مشابه های خارجی شان جلوتر هستند و از لحاظ خصوصیات تاکتیکی و تکنیکی به طور قابل توجهی بالاتر از آنها هستند.»

روسیه پس از آمریکا از لحاظ فروش سلاح با میزانی حدود ۱۵ میلیارد دلار که تقریبا یک پنجم بازار صادارت جهانی است، در رده دوم قرار دارد. ۷۳ درصد فروش سلاح های روسی در سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ به فقط چهار کشور- هند، چین، مصر و الجزایر بوده است.

تحلیل گران غربی می گویند روسیه در شرایط تحریم های اعمال شده بوسیله غرب به فروش سلاح برای کسب درآمد نیاز بیشتری دارد و تحریم ها همچنین ممکن است در تهیه اجزای سازنده و نگهداری سلاح های روسی مشکلاتی ایجاد کنند. آنها همچنین مدعی هستند جنگ اوکراین ویترین خوبی از لحاظ عملکرد برخی سلاح های روسی از جمله موشک های با دقت بالا نبوده است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط