رزمایش نظامی آمریکا، کره جنوبی و ژاپن در میانه تنش ها با کره شمالی و چین
سرویس بین الملل - نظامیان آمریکا، کره جنوبی و ژاپن در بحبوحه تنش‌های اخیر با چین و کره شمالی، رزمایش دفاع موشکی بالستیک و تمرینات نظامی ترکیبی برگزار کردند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - در بحبوحه تنش های اخیر بین واشنگتن و متحدانش در شرق آسیا با پکن و پیونگ یانگ، واشنگتن به همراه سئول و توکیو رزمایش نظامی برگزار کرد.

پنتاگون بامداد امروز (سه شنبه) اعلام کرد که آمریکا، کره جنوبی و ژاپن اخیراً در یک رزمایش دفاع موشکی بالستیک در سواحل هاوایی شرکت کردند و تمرینات نظامی ترکیبی را با نیم نگاهی به کره شمالی و چین انجام دادند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این اولین باری بود که سه کشور مذکور از پنج سال قبل که روابط بین سئول و توکیو در سال ۲۰۱۹ به دلیل اختلافات تاریخی دوباره مربوط به اشغال شبه جزیره کره توسط ژاپن مخدوش شد، چنین رزمایش هایی را برگزار کردند.

«یون سوک یول» رئیس جمهور جدید کره جنوبی وعده داده که روابط با ژاپن را بهبود بخشد و اتحاد با آمریکا را برای بازدارندگی بهتر در برابر کره شمالی، از جمله با گسترش یا تداوم رزمایش های مشترک، تقویت کند.

طبق این گزارش، وزارت دفاع آمریکا طی بیانیه ای گفت: «رزمایش اخطار موشکی و جستجو و ردیابی موشک بالستیک از هشتم تا چهاردهم آگوست در جریان رزمایش های چندملیتی موسوم به «دراگون» در اقیانوس آرام برگزار شد و تعهد سه کشور به پاسخگویی به چالش های ایجاد شده توسط کره شمالی، حفاظت از امنیت مشترک و تقویت قوانین بین المللی مبتنی بر قوانین را نشان داد».

به نوشته رویترز، در بیانیه پنتاگون آمده است که شرکت کنندگان در این رزمایش، اطلاعات پیوند داده تاکتیکی را مطابق با توافق سه جانبه اشتراک گذاری اطلاعات، در اختیار هم قرار دادند.

وزارت دفاع کره جنوبی نیز امروز تایید کرد که نیروهای این کشور در تمرینات نظامی مشترک با آمریکا که از بیست ودوم آگوست تا یکم سپتامبر برگزار می شود، شرکت خواهند کرد.

این رزمایش ها در حالی برگزار شده که روابط آمریکا با چین بر سر سفرهای پی درپی مقامات این کشور به تایوان و همچنین روابط کره شمالی با همسایگانش به دلیل اصرار برای خلع سلاح اتمی این کشور به تیرگی گرویده است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط