اردوغان: جایگاه ترکیه را در جهان ارتقا دادیم

اردوغان: جایگاه ترکیه را در جهان ارتقا دادیم

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۳ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - رئیس‌جمهور ترکیه ضمن تاکید بر این که آنکارا منافعش را بدون ترس در جهان دنبال می‌کند، گفت کشورش نسبت به ۲۱ سال پیش دموکراتیک‌تر و آزادتر شده است.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه روز گذشته (دوشنبه) در اجتماع فراگیر با سران حزب عدالت و توسعه، گفت که ترکیه از منافع ملی خود در همه سطوح دفاع و نتایج ملموسی در این زمینه کسب می کند.

طبق گزارش خبرگزاری «آناتولی»،  اردوغان در جشن بیست و یکمین سالگرد تاسیس حزب عدالت و توسعه که ریاست آن را برعهده دارد، ضمن ابراز مباهات و خوشحالی، تاکید کرده که ترکیه نسبت به ۲۱ سال پیش دموکراتیک تر و آزادتر شده است.

وی در ادامه توضیح داد که ترکیه بدون ترس، از منافع ملی خود در همه سطوح از جمله در سازمان ملل و ائتلاف نظامی ناتو دفاع می کند و با دیپلماسی موثر به نتایج می رسد.

رئیس جمهور ترکیه خاطرنشان کرد: «حزب عدالت و توسعه که ۲۱ سال است به امید مردم تبدیل شده، بدون خدشه دار کردن ارزش های بنیادین و مبانی ثابت، راه خود را ادامه خواهد داد».

اردوغان در پایان مدعی شد: ترکیه امروز نسبت به قبل از سال ۲۰۰۲ در همه سطوح از جمله اقتصاد، آموزش، صنعت، بهداشت، صنایع نظامی و انرژی، صلح آمیزتر و پیشرفته تر شده است.

وی روز شنبه این هفته نیز طی سخنرانی در مراسم افتتاح تعدادی از پروژه های خدماتی، بر تلاش آنکارا برای تامین انرژی در این کشور تاکید کرده و مدعی شده بود: «ما جایگاه ترکیه را از طریق روابط دیپلماتیکی که ایجاد کرده ایم، ارتقا دادیم. حالا ما به جای تماشای رویدادها از روی سکوها، به بحران ها ورود می کنیم و راه حل هایی را در خصوص آن ها توسعه می دهیم و می توانیم حتی طرف های متخاصم را گرد هم بیاوریم».

اردوغان همان روز، در بیانیه خود به مناسبت سالگرد تاسیس حزب عدالت و توسعه گفته بود: «وقتی امروز به گذشته نگاه می کنیم، با خوشحالی متوجه می شویم که یک کارزار دموکراتیک و روندی توسعه محور یک قرنی را طی ۲۰ سال انجام پیش بردیم. ما مصمم هستیم که حزب عدالت و توسعه را بار دیگر به حزب پیروز پای صندوق های رای انتخاباتِ ریاست جمهوری و پارلمانی تبدیل کنیم؛ انتخاباتی که قرار است در سال ۲۰۲۳ برگزار شود».

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط