مخالفت اکثریت قاطع مردم کویت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
سرویس بین الملل - نتیجه یک نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثریت قاطع مردم کویت هر گونه تعامل ورزشی، تجاری و... با رژیم صهیونیستی را رد می‌کنند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - نظرسنجی ها حاکی از آن است که مردم کویت بشدت هر گونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را برنمی تابند و بر موضع ثابت خود در حمایت از مردم فلسطین تأکید دارند.

پایگاه خبری «الخلیج اونلاین»، شامگاه دوشنبه، با انتشار نظرسنجی مرکز «الخلیج» گزارش داد که ۹۵ درصد مردم کویت مخالف عادی سازی روابط با تل آویو و ۷۰ درصد مردم این کشور «به شدت» هر گونه تعامل با رژیم صهیونیستی را رد می کنند.

الخلیج اونلاین با اشاره به اینکه مردم کویت اصرار بر تحریم رژیم صهیونیستی دارند، خبر داد که این این تحریم در موارد ذیل نمود یافته است: رد هر گونه تعامل ورزشی و تجاری با تل آویو، ممنوعیت ورود کشتی های حامل کالا از مبدأ اراضی اشغالی و بالعکس به آب های کویت، تظاهرات در مناسبت های مختلف در رد عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و همچنین وجود ۴۱ گروه و سازمان کویتی منتقد توافق عادی سازی روابط.

این پایگاه خبری همچنین خاطرنشان کرد دولت و مردم کویت سرسختانه از آرمان فلسطین حمایت می کنند و بر لزوم اجرای راهکار دودولتی به عنوان تنها راه پایان درگیری در اراضی اشغالی پافشاری دارند.

مخالفت اکثریت قاطع مردم کویت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

 

بر اساس این گزارش، کشور کویت تاکنون هیچ گونه تعاملی با رژیم صهیونیستی نداشته و ضمن رد آنچه «معامله قرن» خوانده می شود، هیچگاه موافقت خود را با توافق های عادی سازی روابط ابراز نکرده است.

این وبگاه اضافه کرد که هیچ کدام از ورزشکاران، سیاستمداران، فرهیختگان و نویسندگان کویتی با ساکنان اراضی اشغالی در یک مکان حضور پیدا نکرده اند و مردم کویت در هیچ مراسمی که نمایندگانی از اراضی اشغالی در آن حضور داشته باشند، مشارکت نمی کنند.

پارلمان کویت پیشتر قانون جرم انگاری تعامل با رژیم صهیونیستی و عدم به رسمیت شناختن این رژیم را تصویب کرده است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط