حمایت اتحادیه دانشجویان دانشگاه ملبورن از جنبش تحریم رژیم صهیونیستی
سرویس بین الملل - شورای وابسته به اتحادیه دانشجویی دانشگاه ملبورن استرالیا با تصویب طرحی ضمن اعلام حمایت از تحریم رژیم صهیونیستی تاکید کرد در مقابل اشغال فلسطین توسط این رژیم می ایستد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - به نوشته پایگاه اینترنتی «نیو عرب»، شورای دانشجویی اتحادیه دانشجویی دانشگاه ملبورن استرالیا طرحی را در حمایت از فلسطین و حمایت از اقدامات برای اعمال تحریم علیه رژیم صهیونیستی تصویب کرد.

 در بیانیه ای که این شورا منتشر ساخت آمده است، این طرح با ۱۶ رای موافق، سه رای مخالف و یک رای ممتنع تصویب شد و موضوع یک بحث عمومی قرار گرفت.

پیشتر در ماه آوریل این شورا یک طرح قبلی را در حمایت از تحریم و منع سرمایه گذاری علیه اسرائیل تصویب کرده بود اما در ماه مه پس از مواجهه با یک تهدید قانونی مجبور به لغو آن شد.

در این طرح که روز دوشنبه تصویب شد آمده است که « اتحادیه دانشجویی دانشگاه ملبورن در برابر اشغال فلسطین توسط اسرائیل می ایستد و پاکسازی قومی جاری علیه فلسطینی ها را محکوم می کند.»

این اتحادیه اعلام کرد از اعمال تحریم آکادمیک علیه موسسات اسرائیلی بر اساس دستورالعمل های تعیین شده از جانب «کمپین فلسطین برای تحریم دانشگاهی و فرهنگی اسرائیل» حمایت می کند.

این شورای وابسته به اتحادیه دانشجویی دانشگاه ملبورن اعلام کرد که «از دانشگاه ملبورن می خواهد در این تحریم آکادمیک  مشارکت کند و روابط خود را با مؤسسات، محققان و استادان دانشگاه های اسرائیلی قطع کند تا با فراخوان فلسطینیان برای تحریم هماهنگ باشد.»

این شورا از این دانشگاه خواست تا منع سرمایه گذاری را علیه شرکت هایی که در آپارتاید اسرائیل شریک هستند و از آن سود می برند و در سرزمین های فلسطینی اشغال شده به صورت غیرقانونی فعالیت می کنند، اعمال کند.

در این طرح همچنین تصمیم گرفته شد که «به رئیس و کارمندان رنگین پوست دانشگاه توصیه شود تا با نگارش و انتشار بیانیه مشترکی تصمیم اتحادیه دانشجویی دانشگاه ملبورن برای تصویب حمایت از جنبش بایکوت، منع سرمایه گذاری و تحریم علیه اسرائیل و حمایت آن از حقوق فلسطینیان را اعلام کنند.»

در این طرح تصویب شد که این تصمیم در تمامی حسابهای کاربری این اتحادیه در رسانه های اجتماعی منتشر شود.

در متن این سند نوشته شده است که این شورا «هر گونه و همه اشکال یهودستیزی را محکوم می کند» و «جرایم اسرائیل به تنهایی مسئولیتشان بر عهده آن است نه بر عهده یهودیان سراسر جهان».

اتحادیه دانشجویی دانشگاه ملبورن بیان داشت که معتقد است این طرح پیشنهادی که روز دوشنبه تصویب شد «قوی بوده و به موجب یک رایزنی مناسب مورد حمایت قرار گرفته و با پشتکار لازم توسط شورای دانشجویان تصویب شد.»

این اعلامیه افزود که رایزنی ها با دست اندرکاران مربوطه، مانند گروه های طرفدار فلسطینیان و گروه های یهودی در دانشگاه، در اول آگوست به پایان رسید.

اتحادیه دانشجویی دانشگاه ملبورن تصریح داشت که این رایزنی توسط یک سازمان مستقل تسهیل شد.

این اعلامیه افزود: «اتحادیه دانشجویی دانشگاه ملبورن به تشویق بحث های محترمانه در مورد امور بین المللی در پردیس دانشگاه ادامه می دهد و تعصب و سخنان مروج نفرت را در همه اشکال آن محکوم کرده و نسبت به آنها ابراز تاسف می کند.»

این اتحادیه دانشجویی تصریح داشت: «به دنبال انجام تحقیقات، رایزنی و تعامل، اتحادیه دانشجویی دانشگاه ملبورن معتقد نیست که حمایت از آرمان فلسطین و جنبش بایکوت، عدم سرمایه گذاری، و تحریم علیه اسرائیل، ضد یهود است.»

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس بین الملل