رسوایی (پارتی گیت) این بار برای نخست وزیر فنلاند

رسوایی (پارتی گیت) این بار برای نخست وزیر فنلاند

۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - نخست‌وزیر فنلاند پس از مواجه با انتقادات بابت شرکت در یک مهمانی با حالتی غیرعادی گفت، مواد مخدر مصرف نکرده است.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - روز پنجشنبه انتشار ویدئوهای حضور «سانا مارین» نخست وزیر فنلاند در یک مهمانی جنجال زیادی در این کشور به پا کرد.

به نوشته وبگاه شبکه «یورو نیوز»، سانا مارین در این ویدئوها در حال حرکات موزون و آواز خواندن در کنار چند چهره معروف رسانه های این کشور و یکی از نمایندگان پارلمان دیده می شود.

مارین پس از مواجهه با انتقادات درباره این مهمانی گفت، این مراسم خصوصی بوده و نباید تصاویر آن در فضای مجازی منتشر می شد.

او که در این ویدئوها در حالتی غیرعادی دیده می شود گفت، در این مهمانی هیچ کار غیرقانونی انجام نداده و گمانه زنی درباره مصرف مواد مخدر را رد کرد.

رسوایی (پارتی گیت) این بار برای نخست وزیر فنلاند

با این حال خبرگزاری «اسپوتنیک» نوشته، در پس زمینه تصاویر مربوط به فیلم های منتشر شده از نخست وزیر فنلاند، صدای  شرکت کنندگان در این مهمانی شنیده می شود که درباره مصرف کوکائین صحبت می کنند.

نمایندگان احزاب رقیب مارین گفته اند حرف های او را باور ندارند و او باید تست مصرف مواد مخدر بدهد. اما یکی از نزدیکان نخست وزیر فنلاند و از قانون گذاران ارشد این کشور آن را رد کرده است.

مارین سال گذشته و در بحبوحه شیوع ویروس کرونا با یکی از وزرای دولت در یکی از بارهای شهر هلسینکی دیده شده بود و در نهایت تست ابتلای این وزیر مثبت اعلام شد. در نهایت نخست وزیر فنلاند بابت این اقدام مجبور به عذرخواهی شد.

پیش از این نیز «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس بابت حضور در مهمانی های متعدد برخلاف قوانین کرونایی وضع شده توسط دولت خودش، مورد انتقادات شدیدی قرار گرفت و رسوایی دیگری برای وی رقم زد که «پارتی گیت» نام گرفت.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط