تقدیم استوارنامه سفیر آکردیته ایران به پادشاه لسوتو -  استقبال از حضور شرکت های ایرانی
سرویس بین الملل - پادشاه لسوتو در مراسم دریافت استوارنامه سفیر آکردیته جمهوری اسلامی ایران در این کشور ضمن تأکید بر گسترش روابط اقتصادی، از حضور شرکت‌های ایرانی در این کشور استقبال کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه سیاست خارجی مهدی آقاجعفری سفیر جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی و سفیر آکردیته ایران در لسوتو امروز (پنجشنبه) ۲۷ مرداد ماه استوارنامه خود را تقدیم پادشاه لسوتو کرد.

وی در این خصوص در صفحه اینستاگرامش با اشاره به ملاقاتش با وزیر خارجه لسوتو و تسلیم رونوشت استوارنامه نوشت: با وزیر خارجه لسوتو در خصوص تقویت همکاری های دو کشور در زمینه های دوجانبه و چندجانبه و به ویژه همکاری در محافل بین المللی گفت وگو کردیم. سپس طی مراسمی استوارنامه خود را به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران به پادشاه لسوتو آقای «لتسی سو» تقدیم کردم و پس از آن در گفت وگو با پادشاه و با حضور وزیر خارجه، راه های توسعه روابط بین دو کشور به خصوص روابط اقتصادی، حضور شرکت های ایرانی در پروژه های زیرساختی آن کشور و همچنین همکاری در زمینه های بهداشتی و مقابله با کرونا را مورد گفت وگو و تبادل نظر قرار دادیم.

تقدیم استوارنامه سفیر آکردیته ایران به پادشاه لسوتو -  استقبال از حضور شرکت های ایرانی

 

تقدیم استوارنامه سفیر آکردیته ایران به پادشاه لسوتو -  استقبال از حضور شرکت های ایرانی

 

آقاجعفری همچنین در این سفر با «ماجرو» نخست وزیر لسوتو ملاقات و درباره زمینه های همکاری اقتصادی دو کشور گفت وگو کرد.

وی همچنین در این باره خاطرنشان کرد: در هر سه ملاقات مقامات لسوتو به گرمی از توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران و گسترش همکاری ها و همچنین حضور شرکت های ایرانی در این کشور استقبال کردند. 

به گزارش فارس،  سفیر جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی، در کشورهای موزامبیک، آنگولا ، لسوتو و اسواتینی نیز سفیر آکردیته یا غیرمقیم است.

لسوتو کشوری محصور در خشکی واقع در جنوب آفریقا است و غیر از آفریقای جنوبی با هیچ کشور دیگری مرز مشترک ندارد. این کشور دارای ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت است که اغلب ساکنان آن به دامپروری و کشاورزی مشغول هستند. لسوتو همچنین دارای معادن غنی الماس و ذغال سنگ است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط