مذاکره اردوغان با زلنسکی درمورد تبادل اسیران جنگی بین روسیه و اوکراین
سرویس بین الملل - رئیس جمهور ترکیه گفت که در دیدار با همتای اوکراینی خود، درباره تبادل اسیران جنگی بین کی‌یف و مسکو، و همچنین احتمال برقراری آتش‌بس و صلح در اوکراین رایزنی کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه که به شهر «لِویو» سفر کرده، شامگاه پنجشنبه با «ولودیمر زلنسکی» همتای اوکراینی خود دیدار کرد.

اردوغان طی نشست خبری بعد از دیدار با زلنسکی، گفت که با او درباره تبادل اسیران جنگی بین مسکو و اوکراین رایزنی کرده است.

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، اردوغان با اشاره به دیداری که با «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد و با حضور زلنسکی داشته، خبر داد که به او پیشنهاد ملاقات با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه را داده است.

رئیس جمهور ترکیه درباره گفتگوهای خود با زلنسکی توضیح داد: «ما درباره تبادل اسیران جنگی و ابتکارات خود در این زمینه بحث کردیم، همچنین می خواهم یادآوری کنم که به این موضوع اهمیت زیادی می دهیم».

اردوغان همچنین اظهار داشت، در جلسه ای که با رئیس جمهور اوکراین و دبیرکل سازمان ملل داشته، احتمال برقراری آتش بس و صلح در اوکراین را بررسی کرده است.

به نوشته ریانووستی، وی طی نشست خبری گفت: «ما همچنین در این نشست سه جانبه در مورد امکان توسعه فضای مثبت ایجاد شده به واسطه توافقنامه استانبول (درباره صادرات غلات) به صلح، دائمی گفتگو کردیم».

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط