اردوغان: آمریکا پرورش دهنده تروریسم در سوریه است

اردوغان: آمریکا پرورش دهنده تروریسم در سوریه است

۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - رئیس جمهوری ترکیه در سخنانی احتمال گفت‌وگو با دولت سوریه و درپیش گرفتن روند دیپلماتیک برای حل و فصل اختلافات میان دو طرف را بعید ندانست.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در مسیر بازگشت از شهر لویو اوکراین در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات احتمالی با سوریه به خبرنگاران گفت: دولت ها هرگز نمی توانند گفت وگوی سیاسی و دیپلماسی را کنار بگذارند و رد کنند و ما باید گام های بیشتری با سوریه برداریم.

وی افزود: ما چشم طمع به اراضی سوریه نداریم و مردم سوریه برادر ما هستند و به تمامیت ارضی آن اهمیت می دهیم و دولت سوریه باید این را درک کند.

اردوغان همچنین گفت: آمریکا و نیروهای ائتلاف، پرورش دهنده اصلی تروریسم در سوریه هستند و همچنان به این کار ادامه می دهند. ما باید گام های بیشتری با سوریه برداریم تا از طریق آن بتوانیم بسیاری از طرح ها را در منطقه ناکام بگذاریم.

رئیس جمهوری ترکیه ادامه داد: همیشه در قبال بحران سوریه احساس مسئولیت کرده ایم و همیشه بخشی از راه حل بوده ایم؛ هدف ما حفظ صلح منطقه ای و حفاظت از کشورمان در مقابل پیامدهای این بحران است. هدف ما شکست نظام بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه نیست، بلکه هدف ما مبارزه با تروریسم در شمال سوریه و شرق فرات است.

وی درباره روابط آنکارا و مصر نیز تاکید کرد: هیچ اختلافی با ملت مصر وجود ندارد و به همین دلیل است که ما باید هرچه زودتر صلح را در آنجا برقرار کنیم.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط