طالبان: فشارهای خارجی را نمی پذیریم

طالبان: فشارهای خارجی را نمی پذیریم

۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - وزیر دفاع طالبان گفت: خواهان تعامل، توسعۀ اقتصادی و سیاسی به بهای زیر سوال رفتن استقلال افغانستان نیستیم و برخلاف منافع ملی خواسته‌های هیچ‌کسی را نمی‌پذیریم.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «مولوی محمد یعقوب مجاهد»، وزیر دفاع دولت موقت طالبان امروز (جمعه 28 مرداد) در مراسم بزرگداشت صدو سومین روز استقلال افغانستان گفت: در حالی از روز  استقلال ملی تجلیل می کنیم افغانستان به معنی واقعی آزاد و مستقل است.

وزیر دفاع طالبان  با بیان اینکه از نظر نظامی، سیاسی و اقتصادی به کسی وابسته نیستیم، افزود: « مشکلات سیاسی و اقتصادی وجود دارد، اما ما نمی توانیم دستورات کسی را بر خلاف ارزش های اسلامی بپذیریم.»

وی افزود: تلاش های زیادی برای جدا کردن افغان ها به نام نژاد، زبان انجام می شود، اما مردم افغانستان باید از این موضوع درس کرده و اشتباهات گذشته را تکرار نکنند. 

این مقام ارشد طالبان ادامه داد: مردم افغانستان باید گذشته را فراموش کرده و برای آینده بهتر با یکدیگر متحد شوند. 

این در حالی است که «هبت الله آخندزاده» رهبر طالبان در نشست یک روزه در قندهار گفته است: کشورهای جهان برای تعامل و مشروعیت بین المللی با نام حقوق بشر به دنبال فشار به طالبان برای عدم اجرای حدود شرع است. 

وی با بیان اینکه تعامل با آمریکا بندگی است، افزود: «در توافق دوحه چیزی در مورد اجرای حدود الهی وجود ندارد، اما دوباره این آمادگی را داریم تا بر اساس شریعت اسلامی با آمریکا بجنگیم.»

رهبر طالبان با بیان اینکه آمریکا برای حاکمیت دموکراسی در جهان تلاش می کند اما در افغانستان جایی برای دمکراسی وجود نخواهد داشت، گفت: اگر تعامل با کشورهای خارجی برخلاف شرع اسلام باشد، از آنجاییکه هدف جهاد اجرای احکام اسلامی بود، مردم راه خود را از طالبان جدا خواهند کرد. 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط