ادعای الجزیره درمورد متن پیشنهادی توافق احیای برجام

ادعای الجزیره درمورد متن پیشنهادی توافق احیای برجام

۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - خبرگزاری صدا و سیما : شبکه الجزیره به نقل از منابع آگاه مدعی شد: پیشنهاد اروپا برای احیای توافق هسته‌ای شامل ۴ مرحله و دو دوره زمانی است که هر کدام از آن‌ها ۶۰ روز طول خواهد کشید.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - شبکه الجزیره منابع آگاه که سطح آن را مشخص نکرد، مدعی شد: پیشنهاد اروپا برای احیای توافق هسته ای شامل ۴ مرحله و دو دوره زمانی است که هر کدام از آن ها ۶۰ روز طول خواهد کشید.

به گفته این منابع، روز نخست پس از امضای توافق هسته ای، تحریم ها علیه ۱۷ بانک و ۱۵۰ نهاد و مؤسسه اقتصادی ایران لغو خواهد شد و در مقابل تهران به تدریج از تدابیر هسته ای که پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای اتخاذ کرد، عقب نشینی خواهد کرد.

این منابع افزودند: امضای توافق با آزادی ۷ میلیارد دلار از دارایی های ایران در کره جنوبی همراه خواهد بود و در طول دوره ۱۲۰ روزه پس از امضای توافق هسته ای، ایران ۵۰ میلیون بشکه نفت را به عنوان بخشی از ساز و کار راستی آزمایی درباره اجرای توافق صادر خواهد کرد.

منابع مذکور مدعی شدند: توافق پیشنهادی شامل صادرات روزانه ۲.۵ میلیون بشکه نفت، ۱۲۰ روز پس از امضای توافق خواهد بود و متن توافق بر پرداخت غرامت توسط آمریکا در صورت خروج مجدد از توافق هسته ای تأکید می کند.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط