مقام های ارشد ترکیه در ریاض با ولی عهد عربستان سعودی دیدار کردند
سرویس بین الملل - سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه و وزیر مالی و خزانه‌داری این کشور به دیدار ولی‌عهد عربستان سعودی رفتند و با او درباره روابط دوجانبه گفت‌وگو کردند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «محمد بن سلمان» ولی عهد عربستان روز گذشته (شنبه) میزبان مقاماتی از آنکارا از جمله «ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه و «نورالدین نباتی» وزیر مالی و خزانه داری این کشور بود.

طبق گزارش خبرگزاری «آناتولی»، بن سلمان از کالین و نباتی در کاخ «السلام» جده استقبال و با این دو مقام ترکیه ای در خصوص روابط دوجانبه بین آنکارا-ریاض و راه های توسعه آن در زمینه های مختلف گفت وگو کرده است.

خبرگزاری رسمی دولت عربستان سعودی «واع» نیز گزارش داد که کالین حامل پیام های گرم و صمیمانه «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه برای «ملک عبدالعزیز» شاه سعودی و ولی عهد این کشور بوده و همچنین همکاری ها بین دو طرف در زمینه های مختلف را مورد بررسی قرار داده است.

در این دیدار برخی از وزرای و مقامات دولتی عربستان از جمله «مساعد بن محمد العیبان» مشاور امنیت ملی، «محمد آل الشیخ» از اعضای هیات وزرا و «محمد الجدعان» وزیر امور مالی سعودی حاضر بوده اند.

ترکیه و عربستان سعودی در سال های اخیر همکاری های دوجانبه خود را در همه زمینه ها به ویژه در امور اقتصادی آغاز کردند. از ماه آوریل گذشته که اردوغان  به ریاض رفت، همکاری ها بین دو کشور رشد کرده است.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس بین الملل