هشدار جدی نورنیوز به آمریکا برای فعال سازی بدون مجوز استارلینک در ایران!
سرویس بین الملل - نورنیوز در گزارشی تلاش آمریکا برای فعالسازی اینترنت ماهواره ای استارلینک را فعالیتی غیر قانونی و دخالت در امور داخلی ایران دانست.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - «نور نیوز»، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی درباره پروژه فعال سازی اینترنت ماهواره ای برای کاربران ایرانی نوشته است: «ورود آمریکا به این سطح از مداخله در امور داخلی ایران، موضوعی نیست که قابل اغماض باشد و به طور قطع با پاسخ لازم از سوی کشورمان همراه خواهد شد.»

ورود و فعالسازی استارلینک در هر کشوری بنا بر ضوابط رادیویی نیاز به مجوز آن کشور را دارد . این نکته ای بود که زارعپور وزیر ارتباطات هفته گذشته درباره اش تاکید داشت که در حال حاضر چند اپراتور داخلی درخواست هایی در این زمینه داشتند اما اجرایی نشده است و تاکید کرد اجازه ای برای فعالیت به استارلینک داده نشده اما ایلان ماسک و بلیکن وزیر خارجه آمریکا در باره فعالسازی این اینترنت در ایران مثل رفتار این دارنده مجوز انحصاری اینترنت ماهواری ای در دنیا، اوکراین و روسیه عمل کند. اتفاقی با هشدار جدی ایران روبرو شده است.

شایعه فعالسازی این اینترنت سبب شده تا در روزهای گذشته دانلود نرم افزارهای متفرقه و مشکوک و بدافزارهایی به این اسم رواج پیدا کند.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط
سهراب ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۶
نور نیوزجان تب کردی. میدونین چیه؟ آمریکاییها و اسرائیلیها با تهدیدهای شما جوک میسازن و میخندن. چقد رو دارین شماها