زخمی شدن 10 کودک یمنی بر اثر انفجار بمب خوشه ای ائتلاف سعودی
سرویس بین الملل - انفجار یک بمب‌ خوشه‌ای به جا مانده از حملات ائتلاف سعودی موجب زخمی شدن ۱۰ کودک و کشته شدن یک فرد بالغ شد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - مرکز مین روبی و پاکسازی مناطق جنگی وابسته به دولت صنعاء بار دیگر در بیانیه ای از زخمی شدن کودکان در حین بازی به دلیل انفجار بمب های خوشه ای به جا مانده از حملات ائتلاف سعودی خبر داد.

به نوشته خبرگزاری سبأنت، در این بیانیه آمده است که ۱۰ کودک در منطقه «الجاح» در استان الحدیده در غرب یمن به هنگام بازی و بر اثر انفجار یک بمب خوشه ای زخمی شده اند. در همین حال یک فرد بالغ نیز در منطقه «نعمان» در استان «البیضاء» در جنوب یمن در انفجار بمب باقی مانده از حملات ائتلاف سعودی جان خود را از دست داده است.

مرکز مین روبی و پاکسازی مناطق جنگی یمن در ادامه تأکید کرد که انفجار بمب های باقی مانده از حملات ائتلاف سعودی به شکل روزانه رخ می دهد و در مقابل سازمان های بین المللی و حقوق بشری بارها خواسته یمن مبنی بر در اختیار قرار دادن ابزارهای مناسب مین روبی و خنثی سازی بمب های باقی مانده را نادیده گرفته اند.

طبق این بیانیه، سازمان ملل به مرکز مین روبی یمن اطلاع داده است که ائتلاف سعودی با در اختیار قرار دادن تجهیزات پاکسازی و مین روبی به دولت صنعاء موافقت نکرده است.

مرکز مین روبی و پاکسازی مناطق جنگی یمن در پایان از نمانیده سازمان ملل در یمن و هماهنگ کننده امور بشردوستانه این سازمان خواست تا به وظیفه انسانی خود عمل کرده و تجهیزات مخصوص پاکسازی مناطق جنگی در اختیار یمنی ها قرار دهند تا مانع کشته شدن روزانه یمنی ها به خصوص کودکان شوند.

از سوی دیگر انفجار بمب های خوشه ای در یمن در حالی است که سازمان های بین المللی استفاده از این نوع بمب ها را ممنوع اعلام کرده اند و ائتلاف سعودی نیز بارها با این نوع سلاح مناطق مختلف یمن را بمباران کرده است. بمب های خوشه ای به گونه ای عمل می کنند که پس از پرتاب منفجر نشده و سال ها بر روی زمین می مانند و عمده تلفات بر جا مانده از این نوع بمب ها غیر نظامیان هستند.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط