روسیه روزنامه نگاران و فعالان آی.تی را از بسیج معاف کرد

روسیه روزنامه نگاران و فعالان آی.تی را از بسیج معاف کرد

۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - در پی افزایش نرخ فرار جوانان از روسیه به دلیل اعلام بسیج عمومی از سوی پوتین، روزنامه نگاران و کارکنان فناوری اطلاعات از بسیج نظامی معاف اعلام شدند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - خبرآنلاین وب سایت ITV با افزایش موج مخالفت با بسیج عمومی و افزایش فرار شهروندان روسیه از این کشور دولت اعلام کرد کارکنان فناوری اطلاعات، بانکداران و روزنامه نگاران برای جنگ برای ارتش روسیه استخدام نخواهند شد.

وزارت دفاع روسیه فهرستی از معافیت های مربوط به بسیج عمومی نیروهای نظامی این کشور را که اخیراً اعلام شده، فاش کرده است.

اوایل این هفته، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، فرمانی را امضا کرد که به موجب آن، حدود 300000 سرباز ذخیره را به خدمت اجباری درآورد، زیرا به دنبال افزایش تعداد نیروها برای تهاجم جاری به اوکراین است.

او در یک سخنرانی تلویزیونی نادر گفت که تصمیم برای بسیج نیروها در روسیه - برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم - "کاملاً برای تهدیدهایی که ما با آن روبرو هستیم" ضروری است.

از زمانی که این دستور اعلام شد، مردان نظامی در حال فرار از روسیه هستند.

اعلام شده است که واجدین شرایط باید از کارفرمایان خود نامه ای رسمی مبنی بر تایید وضعیت شغلی خود به دفاتر وزارتخانه ارسال کنند.

این تصمیم مورد استقبال وزارت توسعه دیجیتال کشور قرار گرفت و گفت که "از تصمیم وزارت دفاع برای اعطای حق تعویق از بسیج برای کارمندان بخش های دارای فناوری برتر اولویت دار اقتصاد حمایت می کند".

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط