ترکیه برای نخستین بار پهپاد (بیرقدار آکینجی) را در سوریه به پرواز در آورد
سرویس بین الملل - منابع سوری خبر دادند که ترکیه برای اولین بار پهپاد بیرقدار آکینجی خود را در شمال سوریه به پرواز درآورده است.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - منابع محلی سوریه از پرواز پهپاد «بیرقدار آکینجی» به عنوان یکی از بزرگترین پهپادهای ترکیه بر فراز شمال این کشور خبر دادند.

به نوشته وبگاه دیفنس عربیک، تصویر پرواز این پهپاد جاسوسی-تهاجمی در حالی که مسلح نبود، بر فراز شمال سوریه ثبت شده است. این اولین استفاده از این پهپاد در یک منطقه جنگی است.

 «بیرقدار آکینجی» یک پهپاد سنگین وزن ساخت شرکت «بایکار» است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ در رسانه ها معرفی شد و می تواند به مدت زیادی در ارتفاع بسیار بالا پرواز کند. این پهپاد در ماه آگوست به طور رسمی وارد ارتش ترکیه شد.

ترکیه برای نخستین بار پهپاد (بیرقدار آکینجی) را در سوریه به پرواز در آورد

 

«بیرقدار آکینجی» بسیار بزرگ تر از بیرقدارهای معروف موسوم به  بیرقدار TB-۲ است و می تواند ۴۰۰ کیلو بار در بدنه و ۹۵۰ کیلو نیز در بیرون بدنه حمل کرده و انواع موشک های دوربرد و هوشمند را شلیک کند.

این پهپاد دو موتور توربوپراپ (جت ملخی)  با توان ۳۴۰ و ۵۶۰ کیلووات ساعت دارد و با طول بال های ۲۰ متری و وزن ۵.۵ تنی جزو پهپادهای سنگین به شمار می رود. آکینجی همچنین تنها پهپادی است که می تواند موشک هوا به هوای کروز شلیک کند.

پایان پیام/

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس بین الملل