حکیم: جهان هیات حاکمه افغانستان را موظف به حفاظت از همه شهروندان کند
سرویس بین الملل - رهبر جریان حکمت ملی عراق گفت: جامعه بین‌المللی هیات حاکمه افغانستان را موظف به حفاظت از جان همه شهروندان این ملت کند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - سایت افغانستان «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق در واکنش به ادامه حملات تروریستی علیه مسلمانان در افغانستان گفت: در افغانستان هنوز تروریسم تکفیری تاریک اندیش از نبود حمایت و اقدامات بازدارنده و قاطع دولتی و سکوت بین المللی استفاده می کند تا بر سیاهه جنایات خود علیه یک طیف مشخص از جامعه بیفزاید.

وی ادامه داد: تازه ترین این جنایات که لکه ننگی بر جبین بشریت است، حمله ددمنشانه به پیروان مکتب اهل بیت(ع) از طایفه هزاره در کابل است که ده ها شهید و زخمی از میان شرکت کنندگان در یک برنامه آموزشی را در پی داشت.

رهبر جریان حکمت ملی عراق ضمن محکوم کردن این جنایت از جامعه بین المللی خواست که دولت افغانستان را به حفاظت از جان همه شهروندان این ملت از هر طایفه و مذهبی که باشند وادار کند.

صبح امروز انفجاری در مرکز آموزشی در کابل رخ داده که منجر به شهادت 20 نفر و زخمی شدن شماری از دانش آموزان این مرکز آموزشی شده است.

خالد زدران، سخنگوی پلیس کابل در این باره گفت: «بر اساس آمار اولیه دست کم 19 نفر در حمله ی امروز در مرکز آموزشی کاج جان باخته اند و 27 تن دیگر زخمی شدند.»

این نخستین باری نیست که مراکز آموزشی در غرب کابل هدف حملات انفجاری و انتحاری قرار می گیرد. پیش از این مراکز آموزشی موعود (کاج امروز)، کوثر دانش، ممتاز، مکتب سیدالشهدا و مکتب عبدالرحیم شهید هدف قرار گرفته بودند که در نتیجه ده ها دانش آموز کشته و زخمی شدند.

/پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط