زلنسکی خواهان تسریع پیوستن اوکراین به ناتو شد

زلنسکی خواهان تسریع پیوستن اوکراین به ناتو شد

۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - رئیس جمهور اوکراین خواستار تسریع روند پیوستن این کشور به پیمان آتلانتیک شمالی شد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین عصر جمعه به طور رسمی خواستار تسریع روند پیوستن این کشور به پیمان آتلانتیک شمالی شد.

وی همچنین گفت تا زمانی که پوتین رئیس جمهور روسیه است، اوکراین با مسکو مذاکره نخواهد کرد.

این اقدام پس از آن صورت می گیرد که پوتین عصر جمعه به طور رسمی سند الحاق 4 منطقه از اوکراین به روسیه را امضا کرد.

وی در مراسم امضای اسناد الحاق مناطق جدید به روسیه گفت: «مردم انتخاب خود را انجام داده اند. دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا سرنوشت مشترکی با روسیه دارند». وی افزود مردم این مناطق برای همیشه شهروند روسیه می شوند. 

او در ادامه در اشاره به خلف وعده غرب در خصوص عدم گسترش ناتو گفت: وعده عدم گسترش ناتو به شرق به یک فریب کثیف تبدیل شده است. این غرب بود که اصل تخلف ناپذیری مرزها را زیر پا گذاشت و حالا تصمیم می گیرد چه کسی حق تعیین سرنوشت خود را دارد و چه کسی ندارد. غرب هیچ حق اخلاقی برای صحبت درباره دموکراسی ندارد. 

پوتین سپس با تاکید بر این که «روسیه تمدنی بزرگ است که یک هزار سال دوام آورده است»، گفت: غرب به دنبال فرصتی برای تضعیف و نابودی روسیه است. اکنون شاهد گسترش روس هراسی توسط غرب، همانطور که تلاش می کند تا فرهنگ نئولیبرالی خود را به عنوان الگو پیش ببرد، هستیم.  نظم جهانی غرب آزاد نیست، ریاکارانه و پر از دروغ است. 

رئیس جمهور روسیه در سخنانش به دلار آمریکا هم اشاره کرد و گفت: شما نمی توانید با کاغذ مردم را تغذیه کنید، به غذا (برای این کار) نیاز دارید. 

او همچنین در خصوص فضاسازی اخیر علیه روسیه درباره استفاده احتمالی این کشور از تسلیحات اتمی گفت: آمریکا اولین در جهان بود که از تسلیحات اتمی استفاده کرد و سابقه ایجاد کرد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس بین الملل