سوال باقی مانده از احمقانه ترین عملیات امنیتی دنیا؛ جسد خاشقچی کجاست؟
سرویس بین الملل - چهار سال از ترور هولناک روزنامه‌نگار سعودی مقیم آمریکا به دست عناصر دولت عربستان سعودی گذشت اما سوال اصلی هنوز بی‌پاسخ مانده است: خاشقچی کجاست؟.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - دوم اکتبر  سال ۲۰۱۷ جمال خاشقچی، مدیر پیشین شبکه خبری «العرب» و ستون نویس وقت روزنامه واشنگتن پست بعد از آنکه وارد کنسولگری عربستان سعودی در استانبول ترکیه شد، دیگر دیده نشد که از آنجا خارج شود. مسئولان ترکیه پس از تحقیقات اعلام کردند که احتمالا او توسط تیم تروری که از عربستان به کنسولگری رفت، کشته، تکه تکه و جسدش در اسید حل شد.

چهار سال از آن واقعه گذشته و کاربران در فضای مجازی نوشتند: جسد خاشقچی کجاست؟ این سوال هنوز بی پاسخ مانده. محمد بن سلمان ولی عهد سعودی به عنوان متهم ردیف اول همچنان تلاش پیگیرانه ای دارد که هر راهی را که به نوعی به روشن شدن حقایق منجر می شود، مسدود کند. 

سوال باقی مانده از احمقانه ترین عملیات امنیتی دنیا؛ جسد خاشقچی کجاست؟

 

وبگاه خبری «وطن سرب» نوشت، جمال خاشقچی هنوز قبری ندارد. دوم اکتبر، سالروز دردناک این فعال حقوقی و روزنامه نگار سعودی است که با دستور ولی عهد سعودی در کنسولگری این کشور در ترکیه کشته شد. 

همچنین  عبدالله الشریف، شاعر، وبلاگ نویس، یوتیوبر، تولیدکننده محتوای طنز اجتماعی و منتقد سیاسی مصری که در توییترش نزدیک به دو میلیون دنبال کننده دارد، دیروز دوم اکتبر در توییتی نوشت نوشت، امروز چهار سال  از ماجرای مشهورترین قتل غافلگیرانه در عصر معاصر گذشت. چهار سالی که احمقانه ترین عملیات امنیتی دنیا را ثبت کرد... بعد از چهار سال خون او هنوز خواب راحت را از جنایتکارانش گرفته و هر کاری می کنند تا دستشان را از این خون بشویند در حالی که خون تو علیه طغیانگران، طغیان کرده. 

وطن سرب نوشت، اخیرا نیویورک تایمز گزارش منتشر کرد که در آن اگنس کالامارد دبیر کل سازمان عفو بین الملل که مقامات سعودی را مسئول قتل خاشقچی دانست، از ضرورت متوجه کردن افکار عمومی به نقش محوری محمد بن سلمان ولی عهد سعودی در قتل خاشقچی سخن گفته بود. او گفته ما دولت یا پلیس نیستیم اما می توانیم این پرونده را در دستور کار خود باقی نگاه داریم. ما قدرت کشف حقایق را داریم. 

طبق گزارش های خبری در سفر اخیر جو بایدن به عربستان سعودی در خرداد گذشته، نوعی توافق میان دولت آمریکا و سعودی شکل گرفته که یکی از محورهای اصلی آن، عدم متهم کردن بن سلمان به قتل خاشقچی است. پس از این سفر بود که بن سلمان پس از مدت ها از سفر به کشورهای دیگر سخن گفت. وبگاه بی.بی.سی عربی در شانزدهم ژوئیه نوشت، در سفر جو بایدن که مخالفان عربستان آن را تلاشی برای ترمیم وجهه عربستان بعد از قتل خاشقچی می دانند، موضوع این قتل بحث شده است.

پایان  پیام/ 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط