پوتین پیش نویس قانون جنجالی را به پارلمان فرستاد

پوتین پیش نویس قانون جنجالی را به پارلمان فرستاد

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - رئیس جمهور روسیه پیش‌نویس یک سند قانونی برای پذیرش الحاق مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا از اوکراین به کشورش را تسلیم پارلمان روسیه کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - خبرگزاری آناتولی، رسانه های دولتی روسیه گزارش دادند، قرار است در یک روز انتخاباتی واحد در سپتامبر 2023 انتخابات پارلمانی در این چهار منطقه الحاق شده از اوکراین به روسیه، برگزار شود.

همچنین در گزارش این رسانه ها آمده است، واحد پول روبل روسیه به عنوان واحد پولی این مناطق اعلام شده هر چند استفاده از واحد پول هریونای اوکراین نیز تا 31 دسامبر در آنها مجاز خواهد بود.

پیش از آن دادگاه قانون اساسی روسیه بسته اسناد مربوط به پیوستن، دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا به روسیه را تصویب کرده بود.

روز جمعه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با امضای اسنادی الحاق چهار منطقه اوکراین به کشورش را اعلام کرد.

مناطق دونستک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیای اوکراین در فرآیندی که در بازه 23-27 سپتامبر اجرا شد، همه پرسی با موضوع پیوستن به خاک روسیه برگزار کردند.

این همه پرسی ها با واکنش و محکومیت از سوی آمریکا، کشورهای اروپایی و متحدانشان مواجه شد و آنها با تاکید بر "ساختگی" بودن این همه پرسی ها گفتند آنها را به رسمیت نمی شناسند.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس بین الملل