رئیس شورای اروپا: تحریم ها بر علیه روسیه شدید می شود

رئیس شورای اروپا: تحریم ها بر علیه روسیه شدید می شود

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - چارلز میشل رئیس شورای اروپا اعلام کرد که نشست 14 و 15 مهر سران اتحادیه اروپا با موضوع تداوم حمایت‌ها از اوکراین و تشدید تحریم‌ها علیه روسیه برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - در شرایطی که حمایت های کشورهای غربی از اوکراین و تشدید فشارهای آنها علیه روسیه ادامه دارد، رئیس شورای اروپا اظهارنظر جدیدی در این باره انجام داده است.

منابع رسانه ای از بروکسل مقر اتحادیه اروپا خبر دادند، «چارلز میشل» رئیس شورای اروپا اعلام کرد در نشست غیر رسمی سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در پراگ پایتخت جمهوری چک، درباره اوکراین و روسیه رایزنی می شود.

به گزارش خبرگزاری تاس، میشل اعلام کرد که سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست 6 و 7 اکتبر (14 و 15 مهر) درباره تقویت حمایت های نظامی و اقتصادی از اوکراین صحبت می کنند.

رئیس شورای اروپا با ارسال نامه خطاب به سران کشورها عضو اتحادیه اروپا تصریح کرد: «در نشست مان ما درباره چگونگی ادامه حمایت قوی اقتصادی، نظامی، سیاسی و مالی از اوکراین تا هر زمان که طول بکشد، صحبت خواهیم کرد».

به گفته این سیاستمدار بلژیکی که سابقه نخست وزیری این کشور را دارد، اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه در رابطه با جنگ این کشور علیه اوکراین را تشدید خواهد کرد.

وی در نامه ارسالی خود برای سران اروپایی نوشت: «ما به تقویت اقدامات محدودکننده خود برای افزایش بیشتر فشار بر روسیه جهت پایان دادن به جنگ خود ادامه خواهیم داد».

رئیس شورای اروپا همچنین با اشاره به خرابکاری علیه خط لوله انتقال گاز «نورد استریم» روسیه در دریای بالتیک، از رایزنی با سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای حفاظت از «زیرساخت های حیاتی» اتحادیه اروپا خبر داد.

تاکید چارلز میشل بر تشدید فشارها علیه روسیه و تقویت حمایت های کشورهای عضو اتحادیه اروپا از اوکراین در شرایطی مطرح شده که او چندی قبل در حاشیه مراسم خاکسپاری ملکه الیزابت در انگلیس، با نخست وزیر اوکراین دیدار و بر تداوم حمایت ها از این کشور تاکید کرده بود.

کشورهای غربی به رهبری آمریکا بعد از آغاز حمله روسیه به اوکراین، به طورت هماهنگ در حال اعمال فشار علیه مسکو و ارائه انواع حمایت های اقتصادی، سیاسی، تسلیحاتی و اطلاعاتی به کی یف هستند.

پایان پیام/

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس بین الملل