راهپیمایی اعتراضی دانشجویان بلخ در پی انفجار در مرکز آموزشی کابل
سرویس بین الملل - شماری از دانشجویان در بلخ در اعتراض به حمله تروریستی به یک مرکز آموزشی در غرب کابل تجمع اعتراضی برگزاری کردند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - دختران دانشجو در شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ در ارتباط به حمله روز جمعه گذشته به مرکز آموزشی کاج در غرب کابل، دست به راه پیمایی اعتراضی زدند.

برخی منابع مدعی شده بودند که طالبان برای جلوگیری از تظاهرات، اجازه خروج دختران دانشجو از خوابگاه را صادر نکرده است.

به دنبال حمله به موسسه آموزشی در غرب کابل اعتراضی در پایتخت افغانستان و سپس در هرات و بامیان رخ داده و معترضان خواستار تامین امنیت مراکز آموزشی شدند. 

 

 


 

همچنین به دنبال این اعتراضات هشتگی در تویئتر در حمایت از مردم هزاره افغانستان ایجاد شده که تاکنون 1 میلیون نفر از این اقدام حمایت کردند. 

این در حالی است که امروز هیاتی از طالبان از خانواده قربانیان انفجار مرکز آموزشی کاج دیدار و از این افراد دلجویی کردند. 

این هیأت به رهبری زین الله عابر، رئیس دفتر وزیر کشور دولت موقت طالبان با خانواده های قربانیان مرکز آموزشی کاج دیدار و به خانواده های جانباختگان یک صدهزار افغانی و برای زخمیان ۵۰ هزار افغانی کمک کرده است.

رسانه های افغانستان اعلام کردند که آمار شهدای حمله به آموزشگاه کاج در غرب کابل به 53 شهید افزایش یافته است. 

طبق این گزارش،  شمار شهدا به ۵۴ نفر و تعداد زخمیان به ۱۱۲ نفر رسیده است.

صبح روز جمعه 8 مهرماه انفجاری در مرکز آموزشی در کابل رخ داده که منجر به شهادت و مجروحیت بیش از صد نفر از جمله دختران شد.

حمله روز گذشته به مرکز آموزشی در منطقه شیعه نشین کابل با واکنش های گسترده ای همراه بوده است.

عبدالله عبدالله، حامد کرزی، سفارت ایران در کابل، شورای امنیت، دبیرکل سازمان ملل این حمله را محکوم کرده و خواستار مجازات عاملان این حادثه شدند.

پایان پیام/ ر

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط