دیدار الهام علی اف با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

دیدار الهام علی اف با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که به جمهوری آذربایجان سفر کرده روز دوشنبه با رئیس جمهور این کشور، وزیر دفاع و فرمانده مرزبای جمهوری آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «الهام علی اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان روز دوشنبه در باکو با «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که به این کشور سفر کرده دیدار و گفت وگو کرد.

بر اساس گزارش رسانه ها، گانتز در این سفر با وزیر دفاع جمهوری آذربایجان و همچنین فرمانده مرزبانی این کشور نیز دیدار کرده است. 

دیدار الهام علی اف با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

 

چند روز پیش بود که یک هواپیمای باری جمهوری آذربایجان حامل تسلیحات رژیم صهیونیستی از فلسطین اشغالی به باکو رفت.  

با این که رژیم تل آویو، از ارائه بسیاری از اطلاعات در خصوص مشتریان تسلیحات خود خودداری می کند اما «تال اشنایدر» کارشناس نظامی صهیونیستی در این باره در وبگاه عبری زبان «زمان» با اذعان محرمانه بودن مقصد بسیاری از این سلاح ها تایید کرد که جمهوری آذربایجان در صدر لیست خریداران سلاح از رژیم صهیونیستی است و پهپادهای خریداری شده از این رژیم در جنگ قره باغ علیه مواضع ارتش ارمنستان مورد استفاده قرار گرفت.

در این راستا چندی پیش «مدد قلی اف» وزیر صنایع دفاعی جمهوری آذربایجان از تداوم همکاری این کشور و شرکت های رژیم صهیونیستی خبر داد و در چهارمین نمایشگاه امنیتی-دفاعی «Securex Caspian» در باکو گفت: « [جمهوری] آذربایجان به همکاری با شرکت های ترکیه ای و اسرائیلی ادامه خواهد داد.»

«الهام علی اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان نیز پیشتر در گفت و گو با «نشریه دفاع ملی روسیه» خبر داده بود که این کشور به طور گسترده از تل آویو تجهیزات نظامی خریداری کرده است.

وی تصریح کرده بود که باکو از تل آویو، پهپادهای موسوم به «مهاجم آسمان» (Sky Striker) و هاروپ خریداری کرده و این موضوع دیگر بر کسی پوشیده نیست؛ پهپادهایی که هم برای شناسایی و هم نبرد کاربرد دارند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط