استمرار ترس از چین؛ برگزار شدن رزمایش آمریکا با فیلپین با مهمات واقعی
سرویس بین الملل - آمریکا و فیلیپین با تمرکز درباره تحرکات چین در منطقه رزمایش دریایی دو هفته‌ای را با استفاده از مهات واقعی برگزار کردند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - نیروهای مسلح آمریکا و فیلیپین رزمایش دریایی را با تمرکز بر تحرکات چین در منطقه برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» این رزمایش که از روز دوشنبه شروع شد دو هفته ادامه دارد و طی آن ۲۵۵۰ نظامی آمریکایی و ۵۳۰ نظامی فیلیپینی تمرینات آبی خاکی را با مهمات زنده برگزار می کنند.

ژاپن و کره جنوبی از متحدان آمریکا به عنوان ناظر به این رزمایش می پیوندند. فیلیپین و ایالات متحده که به یک معاهده دفاع متقابل ۷۰ ساله متعهد هستند، سالهاست که با هم رزمایش برگزار می کنند.

این در حالی  است که رسانه ها و تحلیلگران از رشد نظامی ارتش چین در ابعاد مختلف خبر می دهند. به گفته تحلیلگران ارتش چین در ۱۰ سال گذشته پیشرفت قابل توجهی در عملیات ساخت ناو هواپیمابر و ارتقا توان موشکی داشته است. 

اخیرا نیز ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در جریان سفر هند-اقیانوس آرام خود که شامل توقف در اندونزی بودگفت که ارتش چین در مقایسه با پنج سال پیش تهاجمی تر و خطرناک تر شده است.

میلی تصریح کرد که شمار هواپیماها و کشتی های چینی که توسط ایالات متحده و شرکای این کشور رهگیری شده اند، به طرز قابل توجهی افزایش یافته اند و برخوردهای ناامن به نسبت افزایش یافته است.

میلی در این خصوص ادامه داد: «پیام این است که ارتش چین در هوا و در دریا، به طرز چشمگیر و قابل توجهی در این منطقه خاص تهاجمی شده است.»

اظهارات رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در حالی مطرح شده  که ایالات متحده تلاش ها برای تقویت رابطه با کشورهای آسیا اقیانوسیه برای مقابله با چین را افزایش داده است و دولت  «جو بایدن» نیز چین را یک «تهدید فوری» و اصلی ترین چالش امنیتی بلندمدت آمریکا می داند

پایان پیام/.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط