میقاتی: موضع یکپارچه ای در لبنان درمورد توافق ترسیم مرزهای دریایی وجود دارد
سرویس بین الملل - نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان تأکید کرد که در خصوص توافق ترسیم مرزهای دریایی بین این کشور و فلسطین اشغالی، همه امور در مسیر درست حرکت می‌کند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «نجیب میقاتی» نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان تأکید کرد که موضع یکپارچه ای در این کشور در خصوص توافق ترسیم مرزهای دریایی به خاطر منافع کشور وجود دارد.

میقاتی این سخنان را پس از نشست سه جانبه با «میشل عون» رئیس جمهور و «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در کاخ بعبدا که برای بررسی طرح پیشنهادی «عاموس هوچشتاین» میانجی آمریکایی برگزار شد، بیان کرد.

بنابر گزارش شبکه المنار، میقاتی همچنین گفت: «میشل عون از نخست وزیر و رئیس مجلس نمایندگان برای بررسی طرح پیشنهادی عاموس هوچشتاین درباره ترسیم مرزهای دریایی دعوت کرده بود و پیش از این دیدار نیز نشست کمیته فنی برگزار شد؛ بنده و آقای نبیه بری ملاحظاتی داشتیم که کمیته فنی آن را مورد اهتمام قرار داد و قرار است بزودی پاسخی به میانجی آمریکایی ارسال شود».

در همین ارتباط  الیاس بوصعب معاون رئیس پارلمان لبنان بعد از ظهر امروز دوشنبه درباره مذاکرات غیر مستقیم با رژیم موقت صهیونیستی درباره ترسیم مرزهای دریایی گفت که مواضع و دیدگاههای واحد و قوی لبنان باعث شد که نتایج خوبی در مذاکرات حاصل شود.

پایان پیام/.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط