گشت   هوایی تایفون های انگلیس از بیم حملات هوایی روسیه

گشت هوایی تایفون های انگلیس از بیم حملات هوایی روسیه

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۲ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - وزارت دفاع انگلیس از گشت‌ هوایی جنگنده‌های تایفون خود در شرق اروپا جهت محافظت از اعضای ناتو برابر هرگونه حمله محتمل روسیه خبر داد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - وزارت دفاع انگلیس روز دوشنبه از گشت های هوایی جنگنده های «تایفون» خود در شرق اروپا خبر داد.

به نوشته وبگاه «وزارت دفاع انگلیس» جنگنده های تایفون و یک فروند هواپیمای سوخترسان «وویجر» نیروی هوایی انگلیس برای کمک به امنیت حریم هوایی شرقی ناتو از اسکاتلند به لهستان در حال انجام گشت های هوایی هستند. جت های تایفون نیروی هوایی انگلیس اخیرا نیز به همین منظور به پرتغال پرواز کردند تا توانایی خود را در غرب مدیترانه نشان دهند.

 به نوشته وبگاه وزارت دفاع انگلیس، این ماموریت هوایی در این برهه به دلیل حمله روسیه به اوکراین و اقدام ناتو برای محافظت از کشورهای عضو در جناح شرقی برابر تهاجم احتمالی روسیه مهم است. ناتو در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین، شمار جنگنده های آماده باش خود را در سراسر اروپای شرقی افزایش داده است.

سرلشکر «یورگ لبرت» رئیس ستاد فرماندهی هوایی ناتو پیشتر گفته بود که نیروی هوایی ناتو حضور خود را در بخش شرقی ائتلاف تقویت کرده و به محافظت از ناتو برابر هرگونه تجاوز کمک می کند.

وزارت دفاع روسیه بارها به  افزایش شمار پرواز انواع جت های ناتو نزدیک مرزهای روسیه و ردیابی دقیق آن ها از سوی سامانه های راداری خود خبر داده و اعلام کرده که یگان های راداری این کشور موفق به رهگیری این اهداف هوایی شده اند ( افزایش داده و یگان های راداری این کشور موفق به رهگیری این اهداف هوایی شدند.">جزئیات بیشتر)

گشت   هوایی تایفون های انگلیس از بیم حملات هوایی روسیه

 

در تحولی دیگر، منابع رسانه ای روز شنبه از پروازهای بمب افکن های اتمی روسیه نزدیک حریم هوایی فنلاند خبر دادند.

تصاویر ماهواره ای پرواز بمب افکن های روسی از نوع «توپلوف-۹۵» و «توپلوف-۱۶۰» مستقر در پایگاه هوایی «اولینا» نزدیک حریم هوایی فنلاند را در روزهای اخیر نشان می دهند. این بمب افکن های روسی که قادر به حمل بمب های اتمی هستند.

گفته می شود که روسیه دارای ۱۴۴۷ کلاهک راهبردی است. پایگاه هوایی اولنیای روسیه نیز دارای ظرفیت حملات عظیم به دشمن است و استقرار بمب افکن های راهبردی روسیه در این پایگاه هوایی پیامی به ایالات متحده و ناتو است. علاوه بر آن، این پایگاه هوایی خارج از تیررس حملات نیروهای اوکراینی است.

پایان پیام/.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط