شکایت ترامپ از cnn  -  می ترسند دوباره در انتخابات شرکت کنم

شکایت ترامپ از cnn - می ترسند دوباره در انتخابات شرکت کنم

۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده، از شبکه خبری سی‌ان‌ان به‌خاطر افترا شکایت کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از همشهری - و خبرگزاری رویترز، او خواستار غرامت ۴۷۵ میلیون دلاری شد و ادعا کرد که این شبکه «کمپین افترا و تهمت» علیه او انجام داده است.

ترامپ در شکایت خود که در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در فورت لادردیل، فلوریدا تنظیم شده است، ادعا می کند که CNN از نفوذ قابل توجه خود به عنوان یک سازمان خبری پیشرو برای شکست سیاسی او استفاده کرده است.

ترامپ در این دادخواست ۲۹ صفحه ای ادعا می کند که CNN سابقه طولانی در انتقاد از او داشته، اما حملات خود را در ماه های اخیر افزایش داده است، زیرا این شبکه می ترسد که او دوباره در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شود.

بر اساس این دادخواست، سی ان ان به عنوان بخشی از تلاش هماهنگ خود برای متمایل کردن موازنه سیاسی به سمت چپ، تلاش کرده است تا شاکی را با یک سری برچسب های رسوایی، دروغین و توهین آمیزتر از «نژادپرست»، «قاتل روسی»، «شورش» تا در نهایت «هیتلر» لکه دار کند.

او چندین مورد را فهرست کرده که در آن CNN ظاهرا ترامپ را با هیتلر مقایسه می کند؛ از جمله گزارش ویژه ژانویه ۲۰۲۲ توسط مجری برنامه فرید زکریا که شامل فیلم هایی از دیکتاتور آلمان نازی بود.

ترامپ که در سال ۲۰۲۰ در رقابت با جو بایدن دموکرات شکست خورد، نگفته است که آیا به دنبال انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهوری خواهد بود یا خیر.

به دنبال اتفاقات ششم ژانویه ۲۰۲۱ و حمله هواداران ترامپ به کنگره، بسیاری از شبکه های اجتماعی از جمله توییتر و فیسبوک صفحه او را برای همیشه تعطیل کردند.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط