کشته شدن 13 تروریست النصره در حمله هوایی روسیه

کشته شدن 13 تروریست النصره در حمله هوایی روسیه

۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - معاون مرکز آشتی روسیه در سوریه گفت در حمله هوایی جنگنده‌های این کشور به مواضع گروه تروریستی جبهه النصره در ادلب، حداقل ۱۳ تروریست کشته شدند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - مرکز آشتی روسیه شامگاه دوشنبه از انجام عملیات هوایی و حمله به مواضع تروریست های «جبهه النصره» در منطقه ادلب خبر داد.

«اولگ ایگوروف» معاون مرکز آشتی روسیه در سوریه با اعلام این خبر گفت که در این حمله هوایی حداقل ۱۳ تروریست از جمله ۲ فرمانده ارشد جبهه النصره کشته شدند.

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، ایگوروف طی بیانیه ای توضیح داد: «نیروهای هوافضای روسیه محل اختفای تروریست های النصره را در منطقه ادلب در سوریه منهدم کردند، که ۱۳ تروریست از جمله دو فرمانده میدانی از بین رفتند».

وی با بیان اینکه تروریست های هدف قرار گرفته تهدید امنیتی برای نیروهای امنیتی روسیه بودند، اظهار داشت: «در نتیجه حملات هوایی به پناهگاه های زیرزمینی تروریست ها در نزدیکی مصیبین، ۱۳ تروریست از جمله فرماندهان میدانی ابویوسف الشامی و خالد الیوسف (ابوعمر) کشته شدند و ۲۲ نفر از اعضای این گروه تروریستی به شدت مجروح شدند».

طبق این گزارش، در این بیانیه آمده است: «علاوه بر این، نیروهای هوافضای روسیه یک انبار تسلیحات تروریست ها را منهدم کردند که در آن چهار موشک انداز دستی، یک اسلحه ضد هوایی و سلاح های سبک وجود داشت».

این مقام روس همچنین افزود: «انهدام پناهگاه های زیرزمینی تروریست ها امکان جلوگیری از خرابکاری ها و اقدامات تروریستی گسترده را در تأسیسات نیروهای مسلح فدراسیون روسیه در سوریه و تأسیسات نیروهای دولتی سوریه فراهم کرد».

ایگوروف پیش از این نیز گفته بود گروه تروریستی «مغاویر الثوره» با نظارت آمریکایی ها در حال تدارک اقدام تحریک آمیز علیه ارتش سوریه است.

پایان پیام/خ

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط