جنبلاط: اسرائیل تسلیم حزب الله شد

جنبلاط: اسرائیل تسلیم حزب الله شد

۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - رئیس حزب سوسیالیست ترقیخواه دروزی لبنان با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در پرونده ترسیم مرز دریایی بین لبنان و فلسطین اشغالی تسلیم قدرت حزب الله شد، گفت: لبنان در زمینه دفاعی به قدرت حزب الله نیاز دارد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - ولید جنبلاط، رئیس حزب سوسیالیست ترقیخواه دروزی لبنان در گفت وگو با شبکه تلویزیونی "ال.بی.سی" لبنان تاکید کرد که در پرونده ترسیم مرزهای دریایی، رژیم صهیونیستی تسلیم قدرت حزب الله شد.

وی درباره تن دادن رژیم اسرائیل به فشارهای حزب الله گفت: البته (این امر انجام شد)، بی شک پهپادهای حزب الله و نیز نیاز اروپا به گاز در این امر تاثیرگذار و سودمند بود.

ولید جنبلاط با بیان اینکه "لبنان به قدرت دفاعی حزب الله نیاز دارد" اما در عین حال ابراز عقیده کرد که "نیاز است که سیستم دفاعی تحت نظر حکومت لبنان باشد."

وی در ادامه گفت که "با توجه به تجربه ترسیم مرزهای دریایی، حزب الله ثابت کرد که در دیپلماسی مهارت داشته و زبردست است."

از ابتدای جولای، به دنبال ورود یک کشتی استخراج و ذخیره سازی اجاره شده توسط کابینه رژیم اسرائیل به نزدیکی میدان گازی کاریش، میانجیگری آمریکا در پرونده ترسیم مرز دریایی بین لبنان و فلسطین اشغالی شدت یافت.

در این میان حزب الله لبنان به شدت با زیاده خواهی رژیم صهیونیستی مخالفت کرده و به شکل های مختلف هشدار داده است تا زمانی که مرز آبی لبنان و منطقه اقتصادی آن در دریای مدیترانه و تکلیف میدان های گازی به ویژه «قانا» و «کاریش» مشخص نشود، با هر اقدامی از جمله اشغال پهنه دریایی، اکتشاف و استخراج به شکل های مختلف مقابله می کند.

«آموس هوکشتاین" میانجی آمریکایی پیش نویس پیشنهادی توافقی را به مقامات های لبنان و مسئولان رژیم صهیونیستی درباره ترسیم مرز دریایی بین لبنان و فلسطین اشغالی و بهره برداری از منابع انرژی موجود در این منطقه ارایه داده است که دو طرف در حال بررسی آن هستند. بر اساس برخی گزارش های رسانه ای رژیم اسرائیل، مقامات این رژیم با این پیش نویس موافق هستند و نبیه بری رئیس مجلس لبنان نیز اعلام کرده که این کشور درحال بررسی متن پیشنهادی برای اعلام نظرنهایی خود نسبت به آن است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس بین الملل