معترضان هلندی به عکس نخست وزیر تخم مرغ زدند+ ویدیو

معترضان هلندی به عکس نخست وزیر تخم مرغ زدند+ ویدیو

۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - معترضان در اعتراض به ناتوانی دولت هلند برای کنترل قیمت انرژی و رکود، در شهر لاهه تظاهرات برپا و به سمت عکس نخست‌وزیر تخم مرغ پرتاب کردند.

معترضان هلندی به عکس نخست وزیر تخم مرغ زدند+ ویدیو

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - در حالی که ترکش های تحریم اتحادیه اروپا علیه روسیه در رابطه با بحران اوکراین به کشورهای اروپایی آسیب زده است، معترضان در شهر لاهه هلند علیه ناتوانی دولت برای افزایش شدید قیمت انرژی تظاهرات کردند.

هلندی های معترض به عملکرد دولت این کشور در رابطه با کنترل افزایش شدید قیمت انرژی و تداوم رکود اقتصادی، به سمت عکس «راک روته» نخست وزیر این کشور تخم مرغ پرتاب کردند.

به گزارش شبکه راشا تودی، صدها معترض هلندی در شهر لاهه هلند در تظاهرات ضد دولتی شرکت کردند تا اعتراض خودشان را به افزایش شدید بهای قبوض انرژی و ناتاوانی دولت در کنترل این موضوع و همچنین مقابله با رکود نشان دهند.

 


 

معترضان هلندی در بخشی از این تظاهرات به سمت تصویر بزرگ از مارک روته نخست وزیر هلند که پشت یک کامیون قرار داشت، تخم مرغ پرت کردند و سپس به سمت مرکز شهر لاهه رفتند.

معترضان در لاهه پرچم ها و بنرهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود که آنها خواستار تغییر نظام و سیستم حکومتی در هلند هستند.

تظاهرات در هلند در شرایطی انجام شده که مارک روته نخست وزیر این کشور یکی از حامیان سرسخت تشدید تحریم ها علیه روسیه در ارتباط با بحران اوکراین است؛ تحریم هایی که مقام های مسکو ضمن محکوم کردن آن گفته اند، تاثیر آنها به خود کشورهای اروپایی برگشته است.

در همین ارتباط، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه چندی قبل اعلام کرده بود، اتحادیه اروپا استقلال داخلی خود را از دست داده و از آنچه که آمریکا آن را به داخلش کشانده، متحمل خسارات هنگفتی شده است .

پایان پیام/م

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط