فعالیت  آژانس کاهش تهدیدات دفاعی آمریکا در قزاقستان

فعالیت آژانس کاهش تهدیدات دفاعی آمریکا در قزاقستان

۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - آژانس کاهش تهدیدات دفاعی آمریکا سمیناری در زمینه حسابرسی و کنترل مواد هسته‌ای در شهر آلماتی قزاقستان برگزار کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، سفارت ایالات متحده در قزاقستان دو یادداشت در مورد فعالیت های آژانس کاهش تهدیدات دفاعی (DTRA) در ماه سپتامبر، منتشر کرد.

بر اساس این یادداشت ها، از 12 تا 16 سپتامبر 2022، در مرکز آموزشی امنیت هسته ای واقع در «آلماتی»، آژانس کاهش تهدیدات دفاعی آمریکا سمیناری در زمینه حسابرسی و کنترل مواد هسته ای با استفاده از سیستم مدیریت مواد هسته ای قزاقستان برگزار کرد.

گارد ملی قزاقستان یک دوره آموزشی در مورد عملکرد سیستم های حفاظت فیزیکی، آموزش شفاهی و عملی زیر نظر کارشناسان آمریکایی در مرکز آموزش ضد بحران در منطقه «اوست کامناگارسک» از 19 سپتامبر تا 23 سپتامبر 2022 برگزار کردند.

همچنین هیات آژانس کاهش تهدیدات دفاعی آمریکا از سایت آزمایش سمیپالاتینسک قزاقستان بازدید کرد.

علاوه بر این، اقدامات انجام شده برای بهبود ایمنی فیزیکی مجتمع های راکتور گرافیت «بایکال-1» و «ایمپولس» بررسی شد.

آژانس کاهش تهدیدات دفاعی( DTRA ) یک آژانس پشتیبانی رزمی در وزارت دفاع ایالات متحده برای مقابله با سلاح های کشتار جمعی، مواد شیمیایی، بیولوژیکی، رادیولوژیکی، هسته ای بوده و دفتر مرکزی آن در «فورت بلوار ویرجینیا» است.

آمریکا در تلاش است تا با بهانه های مختلف به کشورهای پساشوروی و به خصوص کشورهای آسیای مرکزی نزدیک شود ضمن این که هدف آمریکا دوری کشورهای مذکور از روسیه است.

حضور آمریکا در زمینه های مختلف در قزاقستان نیز در سالهای اخیر افزایش پیدا کرده است و واشنگتن درصدد است تا از راههای مختلف در این کشور بزرگ آسیای مرکزی نفوذ کند.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط