نقص های متعدد جنگنده (اف-35) سئول؛ 172 نوبت فرود اضطراری

نقص های متعدد جنگنده (اف-35) سئول؛ 172 نوبت فرود اضطراری

۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - رسانه‌ها از نقص‌های متعدد جنگنده‌های اف-35 کره جنوبی و زمین گیر شدن آن‌ها خبر دادند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - در حالی که نیروی هوایی کره جنوبی در تقابل با چین و کره شمالی دلخوش به خرید جنگنده های رادار گریز «اف-۳۵» از آمریکاست، رسانه ها و مقام های این کشور از نقص های متعدد این جنگنده های گرانقیمت در کره جنوبی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک» رسانه های کره جنوبی روز سه شنبه گزارش دادند که جنگنده های رادارگریز اف-۳۵ ساخت آمریکا که نیروی هوایی کره جنوبی خریداری کرده ، در یک سال و نیم اخیر ۲۳۴ بار به دلیل نقص درعملکرد از خدمت خارج شده است.

«شین وون سیک» عضو حزب حاکم «قدرت خلق» گفته است که این جنگنده ها ۱۷۲ نوبت فرود اضطراری داشته اند و در ۶۲ مورد دیگر این جنگنده ها به دلیل مشکلات فنی نتوانستند وظایف خود را انجام دهند.

این جنگنده های زمین گیر شده در سال گذشته به طور میانگین تنها ۱۲ روز و در نیمه اول سال ۲۰۲۲ به مدت ۱۱ روز توانستند ماموریت خود را انجام دهند. در ماه ژانویه، کره جنوبی ۴۰ فروند جنگنده اف-۳۵ ساخت شرکت آمریکایی «لاکهید مارتین» را خریداری کرد.

این در حالی است که جنگنده های قدیمی« اف-۴ فانتوم» و «اف- ۵ایگل» کره جنوبی به ترتیب تنها ۲۶ و ۲۸ فرود اجباری در مدت ۱۸ ماه گذشته داشته اند.

این در حالی است که بر اساس آمار منتشر شده، نیروی هوایی ارتش چین بیش از ۳۳۷۰ فروند هواپیمای نظامی دارد. خلبانان رزمی نیروی هوایی چین به طور میانگین ۱۰۰ تا۱۵۰ ساعت پرواز در سال انجام می دهند که میزان بسیار قابل توجهی است.

تحلیلگران نظامی همچنین بر رشد قابل توجه چین در ساخت ناوهای هواپیمابر و موشک های اتمی این کشور در تقابل با آمریکا و سایر رقبای منطقه ای نیز اشاره کرده اند

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس بین الملل