نخست وزیر هلند وضعیت تامین انرژی را نگران کننده دانست

نخست وزیر هلند وضعیت تامین انرژی را نگران کننده دانست

۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - نخست وزیر هلند روز سه‌شنبه به نگران‌کننده شدن وضعیت تامین انرژی و قیمت‌های برق در کشورش اذعان کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «مارک روته»، نخست وزیر هلند روز سه شنبه گفت، اوضاع انرژی و قیمت های برق باعث نگرانی زیادی برای همه در هلند شده است.

روته در پستی در توئیتر نوشت: «اوضاع انرژی و قیمت ها نگرانی شدیدی را برای همه در هلند به وجود آورده است. بنا براین خوب است که امروز به همراه یک هیات دولتی در برلین هستیم تا بر سر این موضوع با دولت اولاف شولتز صدر اعظم آلمان بحث و گفتگو کنیم. مسائل آب وهوا و انرژی حوزه های کلیدی هستند که ما بر سر آنها با یکدیگر همکاری نزدیک داریم.»

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، دولت هلند همچنین از توان خود برای صرف هزینه 23.5 میلیارد یورویی برای جبران هزینه های فزاینده برق و گاز برای مصرف کنندگان در این کشور خبر داده بود.

دولت هلند در بیانیه ای اعلام داشت: «مجموع هزینه ها وابسته به تغییرات قیمت های انرژی است. اگر قیمت های انرژی در سطح یکسانی باقی بماند، بر طبق برآورد مجموع هزینه اعمال سقف قیمت و جبران قیمت ها برای ماه های نوامبر و دسامبر حدود 23.5 میلیارد یورو خواهد بود.»

کشورهای اروپایی در پی آغاز عملیات ویژه روسیه در اوکراین در ماه فوریه 2022، دست به اعمال تحریم هایی علیه روسیه و اعطای انواع کمک ها اعم از مالی و تسلیحاتی به اوکراین زدند. این تحریم ها در ادامه با دادن نتیجه عکس روند صادرات انرژی از روسیه به اروپا را تحت تاثیر قرار داد و نگرانی های اروپایی ها در زمینه تامین گاز و افزایش هزینه تولید برق برای مصرف کنندگان را تشدید کرد.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس بین الملل