اردوغان: عادی سازی روابط با سوریه در آینده نزدیک، بعید نیست
سرویس بین الملل - رئیس جمهور ترکیه گفت: همانگونه که روابط آنکارا و قاهره بهبود یافته است، روابط ما با سوریه هم ممکن است بهبود پیدا کند چرا که در عالم سیاست خصومت و دشمنی دائمی وجود ندارد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - رجب طیب اردوغان یکشنبه شب در سخنانی با تأکید بر احیای روابط ترکیه و سوریه گفت که «عادی سازی روابط با دمشق در آینده نزدیک بعید نیست».

وی افزود: روابط ما با سوریه می تواند در مرحله بعدی بازگردد، همانطور که این اتفاق با مصر اتفاق افتاد، بنابراین هیچ خصومت دائمی در عالم سیاست وجود ندارد. من فکر می کنم تحولات مثبت با مصر اتفاق می افتد.

رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: برخی ها می خواستند از قطع روابط ما با کشورهای حاشیه خلیج فارس سوء استفاده کنند، اما زمانی که این روابط بازگشت، طرح ها و برنامه های آنها شکست خورد.

اردوغان اضافه کرد: من پس از واسطه گری امیر قطر با رئیس جمهور مصر دیدار کردم. ما در سطح وزیران با مصر صحبت خواهیم کرد و پس از آن با رئیس جمهور مصر دیدار خواهم داشت.

وی تأکید کرد که دیدارش با عبدالفتاح السیسی بین 30 تا 45 دقیقه طول کشید و "توافق شد که بحث های بین دو کشور را در سطح وزیران ادامه دهیم."

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس بین الملل