تقابل شیاطین سرخ و بلیزرها برای صعود  -  دردسرهای بلژیک و کرواسی در قطر
سرویس بین الملل - دور سوم مرحله گروهی در یکی از پیچیده‌ترین گروه‌ها امروز برگزار می‌شود تا تکلیف ۲ تیم صعودکننده به مرحله یک هشتم جام جهانی ۲۰۲۲ در این گروه مشخص شود.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از همشهری - از ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران، تیم های بلژیک و کرواسی سومین بازی خود را در گروه F در ورزشگاه احمد بن علی و با قضاوت آنتونی تیلر از انگلیس برگزار خواهند کرد.

کرواسی در ۲ بازی قبلی، مقابل مراکش به تساوی بدون گل و مقابل کانادا به برتری ۴ بر یک رسیده است. در مقابل بلژیک پس از پیروزی یک بر صفر مقابل کانادا، در روز دوم با ۲ گل مغلوب مراکش شد.

شاید تصورش سخت بود که این دو تیم کارشان به روز آخر بکشد و شرایط به گونه ای پیش برود که یکی شاید حذف شود.

شرایط اکنون به گونه ای است که کرواسی با یک تساوی هم راهی مرحله بعدی خواهد شد، اما برای پرهیز از رویارویی با تیم اول گروه E که به احتمال غریب به یقین اسپانیا است، شاید کروات ها ترجیح بدهند که با تمام توان به بردن بلژیک بیندیشند. اگرچه تیم دوم گروه E نیز شاید آلمان باشد که بازی با این تیم نیز کار آسانی نیست، اما بر روی کاغذ، مسابقه با اسپانیا در این جام دشوارتر از آلمان یا حتی ژاپن و کاستاریکا خواهد بود.

بلژیک اما تنها در صورت برد می تواند راهی مرحله بعدی شود و مساوی هرگز اتفاقی را برای آنها رقم نخواهد زد.

نایب قهرمان و تیم سوم جام جهانی ۲۰۱۸، پیش از این ۸ بار مقابل هم قرار گرفته اند که سهم هر کدام ۳ پیروزی بوده است. ۲ بازی آخر دو تیم را بلژیکی ها با برد به پایان رسانده اند.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط