ترامپ از حرف هایش درمورد (لغو قانون اساسی آمریکا) عقب نشینی کرد
سرویس بین الملل - مهر : رئیس جمهور سابق آمریکا با عقب‌نشینی از اظهارات اخیر خود، گفته‌هایش درباره لغو قانون اساسی آمریکا را تکذیب کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - ایندیپندنت، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا چند روز پس از آنکه خواستار «لغو قانون اساسی» این کشور شده بود، با عقب نشینی از اظهارات خود مدعی شد که بنگاه های دروغ پراکنی، اکاذیب پخش می کنند.

ترامپ روز یکشنبه با تکرار ادعاها درباره تئوری توطئه، در شبکه اجتماعی خود موسوم به «Truth Social» نوشت: با این حجم از تقلب در این ابعاد و گستردگی، می توان تمام قوانین، مقررات، مواد قانونی و حتی قانون اساسی را لغو کرد. با این حساب، آیا نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را کنار می گذارید و «پیروز محق» را برنده اعلام می کنید یا موافق برگزاری انتخابات مجدد هستید؟

پست ترامپ در شبکه مجازی با واکنش های تند کاربران و البته شخصیت های سیاسی مطرح آمریکا مواجه شد. به دنبال سیل واکنش های منفی، رئیس جمهور سابق آمریکا با توسل به شبکه اجتماعی خود، ضمن تکذیب تمایلش برای لغو قانون اساسی، نوشت: رسانه های دروغ عملا در تلاشند تا مردم آمریکا را متقاعد کنند که من گفته ام قصد دارم قانون اساسی را لغو کنم! این به بیان ساده دروغ پراکنی و نشر اکاذیب است.

برخی از چهره های برجسته حزب جمهوری خواه ترامپ را بابت گفته هایش مورد انتقاد قرار داده و تعدادی نیز گفته اند که اظهارات ترامپ باعث شده که آنها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا، دیگر به او رای ندهند.

ترامپ کمتر از یک ماه پیش به طور رسمی نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا را اعلام کرد. او همچنان پیشتازترین نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات پیش رو محسوب می شود. وی که در نخستین دوره ریاست جمهوری اش دوبار استیضاح شد، همواره بر ادعای خود مبنی بر وقوع تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ پافشاری کرده است.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط