بیانیه مشترک 9 کشور با ادعای "نقض حقوق زنان" در ایران

بیانیه مشترک 9 کشور با ادعای "نقض حقوق زنان" در ایران

۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - وزرای خارجه آمریکا، انگلیس، استرالیا، کانادا، شیلی، ایسلند، نیوزلند، جمهوری کره و سوئد در بیانیه‌ای مشترک ایران را به نقض حقوق زنان متهم کردند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - در بیانیه مشترک این 9 کشور که توسط وبسایت رسمی کاخ سفید منتشر شده آمده است: وزرای خارجه کشورهای عضو "شراکت بین المللی برای اقدام درخصوص آزار و اذیت جنسیتی آنلاین" توجه به "آنچه" خشونت گسترده علیه زنان و دختران ایرانی در پی مرگ ناگوار مهسا امینی "می نامند"، را خواستارند.

در این بیانیه ادعا شده است: از آن زمان مقامات ایران به سرکوب معترضان ادامه داده و آن را تشدید کرده اند. زنان و دختران در حین درخواست برای احترام گذاشته شدن به حقوق بشر و آزادی های اساسی شان با آزار و اذیت های آنلاین از سوی مقامات ایرانی و موسسات شان مواجه شده اند. ما سرکوب جاری معترضان ازجمله در پلتفرم های دیجیتال و از طریق اعمال محدودیت های اینترنتی را محکوم می کنیم.

9 کشور در انتهای این بیانیه آورده اند: ما از جامعه بین المللی می خواهیم تا فورا به ما در همکاری با شرکت های فناوری ملحق شوند تا هرچه در توان دارند برای ارائه دسترسی به اطلاعات آنلاین به زنان و دختران به کار بگیرند. این شامل اعمال تدابیر اصولی و پویا جهت مقابله با سواستفاده از پلتفرم های شان برای تهدید، آزار دادن و ساکت کردن زنان و دختران ایرانی می شود. کشورهای عضو "شراکت بین المللی برای اقدام درخصوص آزار و اذیت جنسیتی آنلاین" در کنار زنان و دختران ایرانی می ایستند و به همکاری جهت پیدا کردن روش هایی برای حمایت جهانی از زنان در ابراز آزادانه و امن حقوق شان - چه به صورت آنلاین و چه به صورت آفلاین - ادامه خواهند داد.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط